Już za miesiąc – 8 czerwca 2018 roku w salach konferencyjnych Bionanoparku w Łodzi, odbędą się pierwsze, pilotażowe warsztaty z druku 3D dla studentów, realizowane wspólnie przez firmy MCKB i CD3D. Podczas warsztatu uczestnicy zostaną wprowadzeni w arkana szeroko pojętych technologii przyrostowych oraz zaznajomią się ze specyfiką obsługi najpopularniejszych, desktopowych drukarek 3D dostępnych na rynku. Co ważne – warsztaty są darmowe, jednakże liczba wolnych miejsc mocno ograniczona!

Warsztaty mają charakter pilotażowy – ich dalszą kontynuacją będą już zajęcia z konkretnymi modelami drukarek 3D, podczas których uczestnicy będą realizować projekty – począwszy od nauki ich projektowania, poprzez drukowanie 3D, kończąc na post-processingu i finalnej obróbce. Prace będą prowadzone na drukarkach 3D takich firm jak Ultimaker (modele 3 oraz S5), Zortrax (modele M200+, M300, Inventure), XYZPrinting (model da Vinci PRO 1.0), Formlabs (model The Form 2), czy Panowin (model F1). Lista ta może docelowo zostać poszerzona o urządzenia kolejnych producentów.

Organizatorami warsztatów są firmy MCKB i CD3D. MCKB to działająca na rynku od 1991 roku firma budowlana specjalizująca się w tworzeniu nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie obiektów przemysłowych, centr logistycznych i handlowych. Jest laureatem licznych nagród, w tym TopBuilder 2014 – wyróżnienie przyznawane przez Radę Programową i Redakcję miesięcznika „Builder” za kompleksową rewitalizację fabryki Ludwika Grohmana na Księżym Młynie w Łodzi, Ambasador Polskiej Gospodarki (trzykrotnie), czy Diament Miesięcznika Forbes (trzykrotnie).

Podczas warsztatów, uczestnicy poznają m.in.:

  • fakty i mity na temat druku 3D
  • krótki przegląd istniejących technologii (FDM, SLA, PolyJet, CJP, SLS, DMP / SLM / DMLS)
  • przegląd najpopularniejszych drukarek 3D na rynku – prezentacja urządzeń oraz filamentów
  • wprowadzenie do obsługi desktopowych drukarek 3D: Zortrax M200, M300, Inventure, Ultimaker 3, XYZPrinting da Vinci Minimaker, Junior MIX, PRO 1.0, Monkeyfab PRIME, Panowin F1, Tronxy X1, The Form 2
  • podstawy pracy z drukarkami 3D
  • wstęp do projektowania dla druku 3D (Microsoft 3D Builder).

8 czerwca 2018 r.
start godz. 9.00
Bionanopark w Łodzi
ul. Dubois 114/116, sala A0.03

Warsztaty są skierowane do studentów uczelni wyższych. Wszyscy zainteresowani udziałem w warsztatach są proszeni o przesłanie zgłoszenia na adres:

[email protected]

1. Przesłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy [email protected] oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach organizacyjnych i marketingowych przez MCKB sp. z o.o. Jest ono równoznaczne z akceptacją prawa do wglądu i możliwości poprawiania oraz usunięcia danych osobowych. (art. 23 ust. 1 pkt 1 i ust 2 oraz art. 24 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. 2016 poz. 922), a także wyrażeniem zgody na wysyłanie korespondencji mailowej, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku (t.j. Dz. U z 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.).
2. Uczestnik warsztatów wyraża zgodę na nieodpłatne utrwalenie, wykorzystanie i powielanie zdjęć wykonanych podczas warsztatów oraz wykorzystanie zdjęć z jego wizerunkiem w materiałach promocyjnych, w tym umieszczenie ich na stronie internetowej oraz portalach społecznościowych MCKB sp. z o.o.
Centrum Druku 3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like