Niemiecki producent drukarek 3D do metalu – TRUMPF, od lat dostarcza swoje systemy do nowego centrum druku 3D Airbus Helicopters w Donauwörth w Niemczech. Teraz Airbus ogłosił, że zamierza wykorzystywać technologię druku 3D TRUMPF do produkcji komponentów do swoich helikopterów i samolotów spółki-matki Airbus.

Airbus Helicopters wykorzysta technologię druku 3D z metalu do produkcji komponentów do eksperymentalnego, szybkiego helikoptera Racer z napędem elektrycznym CityAirbus, a także samolotów pasażerskich Airbus A350 i A320, z elementami konstrukcyjnymi wykonanymi z tytanu i aluminium o wysokiej wytrzymałości. Firma intensywnie inwestuje w technologię wytwarzania przyrostowego ze względu na jej zdolność do zmniejszania masy, a co za tym idzie, obniżenia zużycia paliwa i kosztów. Bada również możliwość konsolidacji części niektórych podzespołów w celu zmniejszenia masy i ceni sobie możliwość ponownego wykorzystania proszku.

„Dzięki swojemu know-how w zakresie produkcji TRUMPF jest niezawodnym partnerem przemysłu lotniczego na całym świecie” – powiedział Richard Bannmueller, dyrektor generalny TRUMPF Laser and System Technology. „Nasze systemy druku 3D to kluczowa technologia na drodze do zrównoważonego latania i zmniejszonej zależności od długich łańcuchów dostaw. Produkcja przyrostowa pozwala zaoszczędzić drogie surowce i może obniżyć koszty produkcji w przemyśle lotniczym. Drukarki 3D wykorzystują wyłącznie materiał, którego projektanci faktycznie potrzebują do swoich komponentów, a który ląduje w samolocie”.

Źródło: www.trumpf.com
Zdjęcie: www.trumpf.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News