Airbus i Dassault Systèmes podpisały protokół porozumienia (Memorandun of Agreement) na okres pięciu lat, zgodnie z którym firmy będą współpracować w zakresie wdrożenia aplikacji związanych z projektowaniem 3D, designem, inżynierią, produkcją, symulacją i sztuczną inteligencją. Pozwoli to Airbusowi wykonać ważny krok w kierunku tzw. transformacji cyfrowej i zapewni podstawy do rozwoju nowego europejskiego ekosystemu technologicznego związanego z przemysłem lotniczym.

Zgodnie z protokołem porozumienia Airbus wdroży platformę 3DEXPERIENCE autorstwa Dassault Systèmes, która zapewni cyfrową ciągłość od fazy projektu po fazę operacyjną w ramach pojedynczego modelu danych, oferując przy tym zunifikowane wrażenia użytkowe. Dzięki temu w pełni cyfrowe projektowanie, produkcja i usługi (DDMS) staną się rzeczywistością we wszystkich działach i na wszystkich liniach produkcyjnych firmy Airbus.

DDMS to odejście od tradycyjnych procesów sekwencyjnych na rzecz modelu równoległego. Otwiera całkowicie nowe możliwości w zakresie projektowania, wydajności operacyjnej, wsparcia technicznego i konserwacji oraz zadowolenia klientów i nowych modeli biznesowych. Zamiast koncentrować się przede wszystkim na wydajności produktów, Airbus będzie w stanie współtworzyć i opracowywać samoloty nowej generacji w ramach ścisłej współpracy z fabrykami, które będą zajmować się produkcją. Tym samym możliwa będzie redukcja kosztów i skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek.

Firma Airbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki i kosmosu oraz powiązanych z nimi usług. W 2017 r. firma wygenerowała 59 miliardów euro przychodu wg standardu IFRS 15 i zatrudniała ok. 129 tysięcy osób. Airbus może pochwalić się najszerszą ofertą samolotów pasażerskich w segmencie od 100 do ponad 600 miejsc. Dassault Systèmes zapewnia przedsiębiorstwom i użytkownikom indywidualnym nowoczesne, wydajne i kreatywne narzędzia do opracowywania innowacyjnych – i uwzględniających aspekty zrównoważonego rozwoju – produktów. Udostępnione przez firmę rozwiązania zyskały niezwykłą popularność na całym świecie i zrewolucjonizowały sposoby projektowania, produkcji oraz serwisowania produktów.

Źródło: materiały prasowe

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News