AMAZEMET i GE Additive łączą siły w ramach współpracy, której skutkiem jest mianowanie AMAZEMET dystrybutorem w Polsce drukarek 3D do metalu typu DMLM i EBM produkowanych przez amerykański koncern. Współpraca ta jest kolejnym etapem ekspansji AMAZEMET, który niedawno otworzył nowy obiekt, dedykoway pracom rozwojowym z zakresu druku 3D z metalu. Umowa przyniesie korzyści obu firmom, ale przede wszystkim przyczyni się do rozwoju technologii druku 3D z metalu w Polsce dzięki dostarczaniu przez AMAZEMET najwyższej jakości maszyn do wytwarzania addytywnego z proszków metali na rynku.

AMAZEMET jest spółką spin-off Politechniki Warszawskiej. Firma koncentruje się na druku 3D z metalu, szczególnie w zakresie nowych materiałów, R&D i industrializacji. Firma oferuje urządzenia: rePowder – ultradźwiękowy atomizer proszku i platformę do prototypowania stopów, inFurner – piec wysokopróżniowy oraz safeEtch – urządzenie do automatycznego usuwania podpór z wydruków metalowych. Firma bierze również udział we współpracy naukowej z uczelniami i firmami na całym świecie.

GE Additive to część koncernu GE (General Electric) – światowego lidera w dostarczaniu maszyn, oprogramowania, doradztwa i proszków do wytwarzania addytywnego metali. Dzięki zintegrowanej ofercie ekspertów w dziedzinie wytwarzania addytywnego, zaawansowanych maszyn i wysokiej jakości proszków, GE Additive umożliwia klientom tworzenie nowych, innowacyjnych produktów. GE Additive oferuje technologie addytywne metali Direct Metal Laser Melting, Electron Beam Melting i Binder Jet, a także usługi konsultingowe AddWorks™, oprogramowanie i proszki metali.

„Możliwość dodania drukarek 3D GE Additive do naszej oferty produktowej jest doskonałym krokiem w kierunku rozpowszechniania druku 3D z metalu w Polsce” – powiedział Łukasz Żrodowski, CEO AMAZEMET. Rozwiązania GE Additive są oferowane przez firmę od stycznia 2023 roku. Otwiera to nowe możliwości dla obu firm i przyniesie duże korzyści klientom, zapewniając im dostęp do najnowszej technologii i wsparcia ekspertów.

Źródło: materiały prasowe AMAZEMET

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like