ATMAT to polska firma produkująca drukarki 3D w technologii FDM, charakteryzujące się dużymi obszarami roboczymi i zamkniętymi komorami roboczymi. Aktualnie rozwija trzy linie produktów – drukarki 3D z serii Terra i Signal oraz desktopowy skaner 3D Luna PRO, posiadając rónocześnie w ofercie tak nietypowe produkty, jak robiący furorę na każdych targach automat do przygotowywania drinków – DrinkBot. Tym razem, przy współpracy z Opt Lasers, firma postanowiła przygotować nową funkcjonalność dla swoich drukarek 3D w postaci wymiennej głowicy laserowej do grawerowania.

Głowica może współpracować ze wszystkimi modelami drukarek 3D z serii Signal – XL, XXL oraz XXXL. Na chwilę obecną ma stanowić rozszerzenie standardowych wersji urządzeń, jednakże firma nie wyklucza wprowadzenia w przyszłości maszyny pełniącej funkcję samego graweru laserowego. Wg zapewnieńproducenta wymiana głowicy nie jest skomplikowana – kalibracja stołu i materiału do grawerowania przebiega automatycznie, bez względu na grubość i rodzaj materiału.

Sterowanie głowicą laserową odbywa się za pomocą GCodu, wygenerowanego w programach Repetier lub ATMAT Cura, które są wykorzystywane zarazem do cięcia modeli do druku 3D. Nie ma potrzeby wykorzystywania żadnego dodatkowego oprogramowania do użycia głowicy laserowej. Istnieje możliwość wykorzystania obrazów w formacie JPG i dostosowywania ich do grawerowania w wyżej wymienionych programach.

Oficjalna prezentacja nowego rozwiązania planowana jest na nadchodzących targach Dni Druku 3D w Warszawie. Zostaną przedstawione tam wszystkie opcje oraz ceny nowych produktów.

Grawer Atmat

Źródło: www.atmat.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like