BCN3D, hiszpański producent rozwiązań z zakresu technologii addytywnych, na przestrzeni ostatnich lat zaprezentował szereg różnorodnych drukarek 3D, wyróżniających się dużym obszarem roboczym zadruku 3D. W ramach kroków podjętych w stronę dalszego rozwoju, firma zdecydowała się na stworzenie własnego oprogramowania do cięcia modeli 3D - BCN3D Stratos.

Jak dotąd, użytkownicy drukarek 3D hiszpańskiego producenta, do przygotowywania druku 3D wykorzystywali oprogramowanie Cura, zmodyfikowanym zgodnie z profilami druku 3D oferowanymi przez producenta. CURA to jeden z najpopularniejszych programów dedykowanych do drukarek 3D typu FDM / FFF na świecie. Jest rozwijany i udostępniany na licencji open-source przez holenderskiego Ultimakera, który przejął pod swoje skrzydła program i zespół, który go rozwijał blisko 9 lat temu, na samych początkach swojej działalności. Mimo że od pewnego czasu CURA jest rozwijana przede wszystkim pod kątem własnych produktów producenta, w dalszym ciągu udostępnia software innym firmom, które mogą je dostosowywać do własnych potrzeb.

BCN3D Stratos jest oprogramowaniem w pełni bezpłatnym, idealnie dostosowanym do drukarek 3D BCN3D Sigma i Epsilon. Tym razem, BCN3D również zaufała oprogramowaniu Cura - całość oparta jest na silniku cięcia Open Source Cura, jednak dzięki zoptymalizowanemu interfejsowi oraz ulepszonej komunikacji między softem a drukarką 3D.

W porównaniu do poprzedniej wersji, producent oferuje odświeżony interfejs oraz system cięcia pozwalający na osiągnie wyżej jakości i wydajności druku 3D. Jak podkreślają, wysiłek włożony w zaprojektowanie nowego oprogramowania dedykowany jest użytkownikom, wykorzystującym druk 3D w produkcji elementów użytkowych.

BCN3D wśród nowości wymienia:

 • optymalizację pod kątem druku 3D w dwugłowicowym systemie IDEX, dając możliwość druku 3D z dwóch głowic o różnych rozmiarach,
 • nowy interfejs, który znajdzie uznanie zarówno u początkujących jak i zaawansowanych użytkowników,
 • elastyczność importu i eksportu plików,
 • tryby e-Mirror i duplikacja, dzięki którym łatwiej niż kiedykolwiek można w pełni wykorzystać technologię IDEX,
 • profile druku 3D - import profili w systemie drag and drop,
 • dwa widoki modelu - ortogonalny i perspektywiczny,
 • nową opcję wypełnienia modelu Gyroid, służąca do wzmacniania wytrzymałości modelu przy jednoczesnym obniżaniu wagi,
 • zdalne połączenie z drukarką 3D.

Oprogramowanie dostępne do pobrania ze strony BCN3D, dostosowane do systemów operacyjnych Windows, MAC oraz LINUX.

Źródło: bcn3d.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

  Comments are closed.

  You may also like

  More in Druk 3D