Drukarki 3D polskiego producenta 3DGence zasiliły portfolio polsko-szwajcarskiej firmy BIBUS MENOS, produkującej komponenty i rozwiązania dla przemysłu. Spółki zawarły umowę dystrybucyjną i będą koncentrować się na sprzedaży zaawansowanych, przemysłowych drukarek 3D.

Jak mówi Andrzej Kukuła, prezes 3DGence, technologia wytwarzania przyrostowego jest już dojrzała, a  drukarki 3D z powodzeniem wspierają aplikacje przemysłowe. Priorytetem firmy jest współpraca z odbiorcami, którzy z jej użyciem użyciem będą w stanie tworzyć nowe produkty. BIBUS MENOS  to lider wśród polskich dystrybutorów drukarek 3D i partner wyróżniający się unikalną technologiczną wiedzą i szerokim portfolio, które pomaga dotrzeć do szerokiej gamy firm.

BIBUS MENOS kieruje swoją ofertę do przedsiębiorstw z wielu branż, wytwarzając komponenty i rozwiązania m.in. z zakresu pneumatyki, hydrauliki siłowej czy automatyki. Zajmuje się również projektowaniem napędów mechanicznych, konstrukcji stalowych oraz sprzętu do podnoszenia. Jedną z istotnych części prowadzonego biznesu jest osobny dział drukarek 3D. Firma trzy razy z rzędu zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Nagrody Polskiej Branży Druku 3D” organizowanym przez Centrum Druku 3D, w kategorii Najlepszy Polski Dystrybutor Przemysłowych Drukarek 3D Roku 2018.

Tomasz Weis, kierownik Działu Drukarek 3D BIBUS MENOS, podkreśla, że użytkownicy technologii 3D coraz częściej dostrzegają korzyści ze stosowania przemysłowych drukarek 3D. Dystrybucja przemysłowych drukarek 3DGence to szansa na dotarcie do grupy klientów, którzy zdecydowani są na zakup profesjonalnej drukarki 3D, jednak nie są gotowi na na inwestycje w zaawansowane technologie laserowego przetopu polimerów lub metali.

Lepsze zrozumienie technologii przyrostowych przez użytkowników wiąże się również z zmianą sposobu dystrybucji urządzeń. Coraz istotniejszą rolę podczas sprzedaży odgrywa dobór odpowiedniej technologii oraz analiza konkretnego zastosowania, potrzeb materiałowych, a także liczby wyprodukowanych wydruków.

Według Karola Kuli, dyrektora sprzedaży z 3DGence, istotną częścią współpracy pomiędzy firmami jest współdziałanie w edukacji i uświadamianie klientom BIBUS MENOS potrzeby zastosowania druku 3D w ich procesach przemysłowych. Wspólne działanie decyduje o kierunkach rozwoju produktów 3DGence, ponieważ handlowcy, dzieląc się wiedzą, konsultując wspólnie różne przypadki, wpływają na dział R&D, który dopracowuje odpowiednie rozwiązania, tak aby dostarczyć sprzęt spełniający większość oczekiwań.

Współpraca 3DGence z firmą BIBUS MENOS pozwoli na wzbogacenie oferty dystrybutora o przemysłowe maszyny działających w technologii FDM z linii INDUSTRY (F340 i F420). Te urządzenia znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle – głównie w branży automotive, aerospace, elektrotechnicznej oraz AGD.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like