Podczas zakończonego niedawno Forum Autodesk 2016 firma Canon po raz pierwszy zaprezentowała swoje portfolio rozwiązań w druku 3D. Hasłem tegorocznej edycji wydarzenia było „FUTURE OF MAKING THINGS”, a kluczem do dyskusji – niemal nieograniczone możliwości produkcyjne wynikające z zastosowania technologii przyrostowych w przedsiębiorstwach z branży produkcyjnej, architektonicznej czy mechanicznej.

Na Forum Autodesk Canon po raz pierwszy zaprezentował modele systemów do druku 3D jakie posiada w swojej ofercie – ProJet 660Pro i ProJet MJP 2500 Plus, a także zobaczyć w działaniu wielokrotnie nagradzany ploter wielkoformatowy Canon imagePROGRAF iPF840, kolorową kopiarkę wielkoformatową ze skanerem L24 oraz kopiarkę Océ PlotWave 550. Jako jedyny wystawca na Forum, Canon zaprezentował dwa zaawansowane, profesjonalne systemy wytwarzania przyrostowego wykorzystywane m.in. do prototypowania pełnokolorowych elementów (CJP) i bardzo dokładnych prototypów, narzędzi, a nawet gotowych produktów z fotopolimerów (MJP).

Technologia CJP jest wykorzystywana m.in. do tworzenia modeli architektonicznych i geodezyjnych, które pozwalają na analizę i ocenę elementu przed wprowadzeniem go do produkcji. Drukarka 3D ProJet 660Pro pozwala wykonywać kolorowe elementy do wstępnej oceny projektu w czasie nie dłuższym niż kilka godzin.

Drukarki 3D MJP (ProJet MJP 2500 Plus) wyposażone w technologię „zmiany fazy” pozwalają tworzyć bardzo precyzyjne modele z tworzyw sztucznych, takich jak np. VisiJet M2 – materiału do zastosowań inżynierskich, który pozwala na druk trwałych oraz sztywnych modeli w bieli i czerni, a także modeli przezroczystych i bezbarwnych. Systemy 3D serii ProJet 2500 to też najmniejsze i najtańsze z urządzeń wykorzystujących technologię MJP, dzięki czemu można ich bez problemu używać np. w biurze.

canon_forum-autodesk_prelekcja

Swoją prelekcję podczas Forum Autodesk wygłosił Jacek Korzeniewski, specjalista ds. zastosowań 3D, Wide Format Group w Canon Polska, który opowiedział m.in. o zastosowaniach druku 3D w produkcji i projektowaniu. Podkreślił także, że dla firmy Canon, która od ponad 80 lat dostarcza innowacyjne rozwiązania z zakresu obrazowania, druk 3D to kolejny etap rozwoju.

W marcu br. Canon ogłosił rozszerzenie dystrybucji urządzeń 3D Systems na rynek polski. W ramach partnerstwa firma dostarcza drukarki 3D, profesjonalną obsługę przed- i posprzedażną oraz pełne wsparcie techniczne w ramach certyfikowanej sieci serwisowej sprzętu Canon.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like