SPEE3D - australijski producent superszybkich drukarek 3D do metalu, ogłosił rozpoczęcie współpraca z Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych w celu wdrożenia drukarek 3D armii Ukraińskiej. SPEE3D dostarczy drukarki 3D oraz przeszkoli ukraińskich żołnierzy i inżynierów w zakresie produkcji i naprawy sprzętu wojskowego na terenie działań wojennych.

Drukarki SPEE3D zostały dostarczone na Ukrainę przez Departament Obrony w ramach Inicjatywy Pomocy Bezpieczeństwu Ukrainy i zostaną rozmieszczone w różnych lokalizacjach na terenie całego kraju. Departament Obrony USA zainwestował w siedem drukarek 3D do metalu SPEE3D oraz w dodatkowe szkolenia dla żołnierzy i inżynierów w zakresie wykorzystania tej technologii. Firma twierdzi, że te możliwości pozwolą ukraińskim żołnierzom szybko wyprodukować krytyczne części sprzętu wojskowego.

Według SPEE3D personel wojskowy na Ukrainie będzie teraz mógł drukować części o dużych i małych rozmiarach, które w przeciwnym razie mogłyby zatrzymać natarcie lub sparaliżować operacje wojskowe. Mobilne drukarki 3D do metali mogą szybko naprawiać uszkodzone części dzięki zastrzeżonej i opatentowanej przez SPEE3D technologii wytwarzania przyrostowego natryskowo na zimno (CSAM).

Technologia CSAM wykorzystuje osadzanie naddźwiękowe do natryskiwania podgrzanego i sprężonego powietrza z prędkością ponad dwukrotnie większą niż prędkość dźwięku zgodnie z SPEE3D. Firma twierdzi, że ten wyróżnik sprawia, że drukarki 3D idealnie nadają się do produkcji w trudnym środowisku, ponieważ można je transportować do miejsca akcji lub w jego pobliże.

Flagowa drukarka 3D firmy - XSPEE3D może drukować części z ponad 12 stopów metali, w tym miedzi, stali nierdzewnej, tytanu, aluminium o wysokiej wytrzymałości i węglików na bazie niklu. Kluczowym aspektem jego zdolności do zastosowania w warunkach wojskowych jest odporność na ekstremalne upały i nierówny teren. SPEE3D stwierdza również, że maszyna wykorzystuje moc energii kinetycznej, zamiast „polegać na laserach o dużej mocy i drogich gazach”.

Źródło: www.globenewswire.com
Zdjęcie: www.spee3d.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News