Desktop Metal zakwalifikował srebro próby 925 do drukowania 3D na swojej platformie Production System, oferując producentom biżuterii i towarów luksusowych jeden z najszybszych sposobów bezpośredniego drukowania 3D wysokiej jakości biżuterii i akcesoriów, takich jak zegarki, klamry do pasków, elementy dekoracyjne do torebek itp.

Desktop Metal zamierza także zakwalifikować w tym roku kolejne stopy metali szlachetnych, w tym 18-karatowe żółte złoto, prowadząc także badania nad różowym złotem. Desktop Metal i jego marka polimerów ETEC od dawna współpracują z głównymi producentami biżuterii na całym świecie, takimi jak Cartier, Stuller, Shinola i Swarovski.

Aby rozwijać technologię i materiały potrzebne do wprowadzenia druku 3D do sektora dóbr luksusowych i biżuterii, Desktop Metal współpracuje z dwoma liderami w produkcji proszków i części z metali szlachetnych: Formula 3D Corporation i Neoshapes. Obie te kooperacje mają na celu umożliwienie rynkom towarów luksusowych i biżuterii przyjęcie procesów natryskiwania metalowego spoiwa do produkcji końcowych części z metali szlachetnych.

Technologia Single Pass Jetting (SPJ) wykorzystywana w Production System umożliwia jubilerom przyjęcie całkowicie cyfrowego i sprawnego przepływu pracy dzięki szybkiemu drukowaniu 3D w metalu. Jubilerzy mają większą elastyczność i kontrolę nad projektowaniem, umożliwiając projektantom i producentom skalowanie nowych projektów, które wcześniej były niemożliwe lub trudne do wyprodukowania, bez znaczącej pracy ręcznej. Przykładową aplikacją mogą być bransoletki lub naszyjniki z łańcuszków, gdzie ogniwa można drukować na miejscu jako jeden element, zamiast ręcznego montażu jednego ogniwa na raz. Jubilerzy mogą również wykorzystać druk 3D do zlokalizowanej produkcji złota, miedzi, srebra i innej biżuterii z metali szlachetnych, zmniejszając zależność od długich globalnych łańcuchów dostaw.

Korzyści płynące z druku 3D dla towarów luksusowych i zastosowań jubilerskich obejmują: swobodę dostosowywania i projektowania przy dużych nakładach (można drukować nawet dziesiątki tysięcy sztuk biżuterii dziennie, a producenci mogą produkować te same lub niestandardowe, niepowtarzalne sztuki w jednym procesie produkcyjnym), cyfrowe zapasy oferujące większą elastyczność produkcji (poprzez wyeliminowanie czasochłonnych technik, takich jak odlewanie, producenci mogą łatwo iterować i skalować nowe projekty – po sfinalizowaniu projektu, drukowanie i produkcja mogą rozpocząć się natychmiast).

Producenci mogą również tworzyć inwentaryzacje cyfrowe, przechowywanie plików projektowych w formie cyfrowej do wykonania na żądanie, zmniejszenie zapotrzebowania na kapitał obrotowy oraz znacznie zmniejszyć ilość odpadów poprzez recykling i ponowne użycie (sypki proszek odzyskany w procesie drukowania 3D i odpylania może zostać poddany recyklingowi i ponownie wykorzystany do kolejnych wydruków, co prowadzi dalej efektywność kosztowa i redukcja odpadów materiałowych).

Źródło: www.desktopmetal.com
Zdjęcia: www.desktopmetal.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like