Desktop Metal ogłosił wprowadzenie na rynek Figur G15 - nowej maszyny przemysłowej, która kształtuje stalowe blachy bezpośrednio z pliku, przy użyciu nowej, zgłoszonej do opatentowania technologii cyfrowego formowania blachy (DSF). Rozwiązanie to nie wymaga stosowania narzędzi do tłoczenia, form, matryc lub prasy. I chociaż nie ma żadnego związku z technologiami przyrostowymi, w ciekawy sposób rozszerza portfolio amerykańskiego producenta. Figur G15 zostanie po raz pierwszy zaprezentowane na targach IMTS 2022 w Chicago, w USA.

Cyfrowe narzędzia tnące są powszechnie stosowane w branży formowania i wytwarzania blach, ale żadna maszyna tego typu nie została do tej pory szeroko skomercjalizowana. Większość rozwiązań wymaga niestandardowych narzędzi formujących, form lub matryc, które charakteryzuj ą się długim czasem produkcji i są drogie.

Technologia DSF została stworzona w celu utrzymania wysokiej precyzji dzięki zastrzeżonej patentowo konstrukcji platformy roboczej, która zmniejsza rozkład sił na arkuszu podczas pracy. Desktop Metal ma nadzieję wyeliminować wysokie koszty rozruchu i długie czasy realizacji, aby uwolnić korzyści płynące z cyfryzacji dla producentów blach. Firma ma także nadzieję, że dzięki temu producenci blach poprawią swoją sprawność biznesową i sprawią, że formowanie blach będzie dostępne dla nowych zastosowań w różnych ilościach.

Figur G15 posiada sterowaną programowo ceramiczną głowicę narzędziową poruszającą się w osiach XY, która stopniowo formuje duże arkusze metalu warstwa po warstwie z siłą do 2000 funtów. Obszar formowania to 1450 x 1000 mm i pozwala Figur G15 na przetwarzanie form pozytywowych i negatywowych do 400 mm w kierunku pionowym Z. Można również przetwarzać różne metale i grubości, w tym stal o grubości do 2 mm i aluminium do 2,5 mm.

Źródło: www.desktopmetal.com
Zdjęcia: www.businesswire.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like