Desktop Metal ogłosił ​​rozszerzenie współpracy z Henkel w zakresie rozwoju materiałów fotopolimerowych i oficjalnie kwalifikuje dwie żywice - Loctite 3D IND405 Black i Loctite 3D 3843 do pracy z drukarką 3D Xtreme 8K. Według Desktop Metal jest to największa na świecie drukarka 3D do masowej produkcji części do użytku końcowego z żywic światłoutwardzalnych. Oba materiały są sztywne, mocne i trwałe, dzięki czemu nadają się do produkcji szerokiej gamy części o charakterze końcowym, w tym towarów konsumpcyjnych. Części produkowane z IND405 mają wysoką odporność na uderzenia i mogą być swobodnie obrabiane, gwintowane i polerowane.

Materiały Loctite 3D IND405 i 3843 są już wykorzystywane w drukarce 3D ETEC Envision One, wraz z polimerami odpornymi na wysokie temperatury (Loctite 3955 HDT 280 FST, IND 147 i IND 406), elastomerami (Loctite 475 i IND 402) oraz Loctite Med 413 (biokompatybilny materiał dedykowany do produkcji urządzeń i sprzętu medycznego).

Xtreme 8K ma obszar roboczy 450 x 371 x 399 mm i jedna z niewielu dostępnych na rynku drukarek 3D typu DLP typu top-down, wyposażona w dwa przemysłowe projektory wideo. Odmienne podejście umożliwia drukowanie 3D ciężkich części na tacy w kadzi z grubszymi materiałami o wysokiej lepkości. To nowe połączenie popularnego materiału na dużej platformie roboczej umożliwia użytkownikom dostarczanie zupełnie nowych rozmiarów i przepustowości części bez użycia narzędzi.

Oprócz Loctite IND405 i 3843, Xtreme 8K wykorzystuje odporne fotopolimerów DuraChain, które zapewniają dwuczęściową wytrzymałość materiału w jednym pojemniku, takich jak FreeFoam, Elastic ToughRubber i Soft ToughRubber.

Źródło: www.desktopmetal.com
Zdjęcie: www.businesswire.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like