Desktop Metal ogłosił redukcję zatrudnienia o 20% w ramach dodatkowego planu redukcji kosztów o 50 milionów dolarów. Najnowszy plan redukcji kosztów jest trzecią taką inicjatywą ogłoszoną przez firmę od czasu notowania spółki na nowojorskiej giełdzie. W czerwcu 2022 r. firma Desktop Metal zwolniła 12% pracowników, a kolejne 15% zostało zwolnionych w lutym 2023 r.

Środki zaoszczędzone w wyniki redukcji kosztów mają na celu doprowadzić firmę do rentowności. Firma ogłosiła również, że będzie starała się kontynuować konsolidację swoich zakładów i optymalizację oferty produktowej. Oczekuje się, że to ostatnie działanie spowoduje naliczenie opłat restrukturyzacyjnych przed opodatkowaniem w wysokości od 24,3 mln SUD do 31,5 mln dolarów, przy czym wszystkie opłaty niegotówkowe wyniosą od 5,3 mln USD do 7,5 mln dolarów.

„Ogłoszone dzisiaj plany redukcji kosztów, oprócz obniżek kosztów o 100 milionów dolarów zrealizowanych w 2023 r., pomogą nam wygenerować dodatnie przepływy pieniężne w świetle niższego popytu” – skomentował Ric Fulop, założyciel i dyrektor generalny Desktop Metal. „Chcemy osiągnąć zyski w tym trudnym okresie. Zdecydowana większość cięć zostanie zakończona w tym kwartale, co spowoduje kolejne obniżki kosztów w pierwszej połowie 2024 r.”

Desktop Metal powiadomił już pracowników zatrudnionych w USA, których dotyczy redukcja zatrudnienia, przy czym firma w dalszym ciągu analizuje międzynarodowe przepisy w zakresie zatrudnienia w kontekście pracowników zatrudnionych w Europie.

Źródło: www.desktopmetal.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like