CadXpert, dystrybutor rozwiązań Formlabs w Polsce, zaprasza na szkolenia z obsługi najnowszego modelu drukarki 3D amerykańskiego producenta, Form 3. Warsztaty odbędą się w siedzibie firmy CadXpert przy ul. Ciepłowniczej 23 w Krakowie.

Przypomnijmy – drukarka 3D Formlabs Form 3 to urządzenie do druku z żywic fotopolimerowych. Drukarka wykorzystuje technologię Low Force Stereolithography (LFS), która jest pochodną metody SLA. Polega na utwardzaniu żywicy warstwa po warstwie wiązką lasera o kropce wielkości 85 mikrometrów. Wysokość warstw budowanego obiektu może wynosić od 25 do 300 mikrometrów w zależności od potrzeb użytkownika. Dzięki zastosowaniu elastycznej kuwety na drukowany obiekt działają mniejsze siły, co gwarantuje jeszcze większą niezawodność, powtarzalność i dokładność wymiarową. Obszar roboczy maszyny wynosi 145 × 145 × 185 mm. Drukarka obsługuje materiały sztywne i wytrzymałe, elastyczne, odlewnicze, a także biokompatybilne.

Jak wygląda obsługa drukarki 3D drukującej z żywic fotopolimerowych? Jak dobrać materiał do wybranej aplikacji? Jak poprawnie przygotować obiekt w oprogramowaniu drukarki? Na te i wiele innych pytań na temat druku 3D z żywic odpowiedzą specjaliści z CadXpert.

Koszt szkolenia to 200 PLN brutto. Warsztaty odbywają się w kilkuosobowych grupach z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. W związku z tym liczba miejsc jest ograniczona, a kolejność zgłoszeń jest kluczowa. Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie miał możliwość przygotowania do druku 3D własnego modelu. Ze względu na czas druku 3D, gotowe modele będą wysyłane kurierem po szkoleniu.

Możliwe terminy warsztatów:

  • 15 października,
  • 17 listopada,
  • 17 grudnia.
LINK DO ZAPISÓW NA WARSZTATY

Na szczegółowe pytania na temat warsztatów odpowie Michał Bryda-Przybyszewski, specjalista ds. marketingu CadXpert. Dane kontaktowe: e-mail: [email protected], tel. 577 566 662

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Druk 3D