Eplus3D – chiński producent przemysłowych drukarek 3D do metalu, ogłosił wprowadzenie na rynek wielkoformatowej, 9-laserowej maszyny do wytwarzania addytywnego EP-M1250. Nowa drukarka 3D jest wyposażona w komorę roboczą o wymiarach 1258 x 1258 x 1350 mm co przy pracy dziewięciu głowic laserowych znacznie zwiększy możliwości produkcji wielkogabarytowych części i osiągniecie wysokiej produktywności.

System może pracować z różnymi proszkami metali, takimi jak stopy tytanu, aluminium i niklu, stal maraging, stal nierdzewna, stopy chromowo-kobaltowe i inne. Nadaje się do bezpośredniej produkcji wielkogabarytowych, precyzyjnych i wysokowydajnych części w przemyśle lotniczym, lotniczym, motoryzacyjnym i maszynowym. Aby uzyskać jednorodne właściwości części na całej platformie roboczej, przepływ gazu został zoptymalizowany i przeprojektowany, aby zapewnić skuteczne usuwanie dymu i rozprysków, a także uzyskanie jednolitego i spójnego wydruku 3D.

Wydajność maszyny wynosi do 240 cm3/h, przy gęstości do 99,9% i odchyleniu właściwości mechanicznych <5%. Zintegrowane oprogramowanie procesowe oferuje możliwość podzielenia modelu budowy na różne sekcje, dla których można indywidualnie zastosować parametry procesu.

Wydruki 3D zrealizowane na drukarce 3D EP-M1250 zostaną zaprezentowane nadchodzących targach Formnext 2022 we Frankfurcie nad Menem, na stoisku firmy 12.0 – E22.

Źródło: materiały prasowe Eplus3D

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like