Chiński producent desktopowych drukarek 3D – Snapmaker, ogłosił wprowadzenie na rynek nowej, dwugłowicowej drukarki 3D typu IDEX o nazwie J1. Urządzenie będzie dostępne w przedsprzedaży od 8 listopada 2022 r. w oficjalnym sklepie Snapmakera. Cena zamówienia w przedsprzedaży wyniesie 1099 dolarów z bezpłatną wysyłką, a docelowa, sugerowana cena detaliczna wyniesie 1399 dolarów.

Snapmaker J1 (wcześniej występujący pod nazwą JADELABO J1) to projekt stworzony przez członków pierwszego zespołu założycielskiego Snapmakera po opuszczeniu firmy. Zespół J1 wprowadził w systemie IDEX autokalibrację, będąc pionierem w rozwoju tej funkcji. W listopadzie 2021 r., po prawie roku badań i rozwoju, zespół J1 zdecydował się powrócić do Snapmakera i skorzystać z jego systemu operacyjnego.

Dzięki optymalizacji technologii kompensacji drgań zapewniającej zwiększenie prędkości pracy, drukarka 3D Snapmaker J1 zapewnia najwyższą w swojej klasie prędkość drukowania 350 mm/s. Zaawansowany algorytm redukuje również wibracje spowodowane szybkimi ruchami poprawiając jakość druku 3D. Dzięki maksymalnemu przyspieszeniu 10000 mm/s² można z dużą wydajnością drukować małe modele wypełnione detalami.

Niezależny system dwóch ekstruderów (IDEX) umożliwia dwóm oddzielnym głowicom drukującym poruszać się niezależnie od siebie, pozwalając drukować dwa modele 3D równocześnie w trybie kopiowania, lustrzanego odbicia i trybu kopii zapasowej. Ponadto IDEX tworzy czyste połączenie pomiędzy dwoma materiałami, umożliwiając mieszanie się kolorów wzdłuż szwu. J1 może radzić sobie z pustymi konstrukcjami, złożonymi częściami z nawisami lub dokładnymi częściami z dużą ilością szczegółów, drukując z odrywanym lub rozpuszczalnym materiałem podporowym.

Konstrukcja J1 składa się z górnej ramy i podstawy wykonanej z jednoczęściowego odlewu ciśnieniowego oraz czterech prętów ze stopu aluminium, które są inspirowane podejściem od dawna stosowanym przez przemysł motoryzacyjny, polegającym na tworzeniu nadwozia z zaledwie kilku wysoce zintegrowanych części.

J1 może drukować delikatne modele z wieloma szczegółami, dzięki standardowej konfiguracji osadzonej na bardzo precyzyjnych szynach liniowych, które są wykonywane metodą szlifowania CNC na poziomie 1 mikrona, zapewniając płynne i stabilne ruchy ekstrudera. Prowadzi to do znacznego wzrostu precyzji, sztywności i trwałości, aby użytkownicy mogli cieszyć się szybkim, dokładnym i stabilnym doświadczeniem.

Dzięki całkowicie przeprojektowanym ekstruderom J1 zapewnia niezawodne wyniki przy użyciu zaawansowanych materiałów, aby sprostać wymaganiom konstrukcyjnym i funkcjonalnym różnych zastosowań inżynierskich. Głowice drukujące są zdolne do osiągania temperatur do 300 ° C, z kolei dwa bezpośrednie napędy ekstruderów pozwalają na bezproblemowy druk 3D z elastycznych materiałów, takich jak TPU.

Snapmaker J1 jest dostępny w oficjalnym sklepie producenta od 8 listopada 2022 r.

Źródło: materiały prasowe Snapmaker

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like