Informacje branżowePrzemysłowe drukarki 3D

Factory 2.0 Production System – przemysłowa drukarka 3D polskiego producenta dostępna w sprzedaży

Na początku czerwca 2016 poznańska firma OMNI3D zaprezentowała swoją nową drukarkę 3D – Factory 2.0 Production System na Targach ITM (Innowacje Technologie Maszyny) w Poznaniu.

O światowej premierze urządzenia pisaliśmy w lipcu 2015 r. Drukarka została dotychczas wdrożona u klientów na 3 kontynentach – w Europie, w Ameryce Północnej i w Australii. Wśród nabywców znajdują się firmy z takich gałęzi przemysłu jak: elektronika użytkowa, przemysł maszynowy, przemysł motoryzacyjny i lotniczy oraz firmy zajmujące się projektowaniem linii produkcyjnych i usługodawcy oferujący druk 3D na zlecenie.

Producent oferuje 3 profesjonalne materiały do druku – ABS-42, ASA-39 i HIPS-20. Wszystkie filamenty są testowane pod względem wytrzymałości i rozciągliwości. Firma pracuje nad wprowadzeniem kolejnych typów materiałów.

„Urządzenie budzi duże zainteresowanie, przede wszystkim ze względu na jego parametry techniczne, atrakcyjną cenę i niskie koszty eksploatacji. Szacujemy, że w porównaniu do innych przemysłowych rozwiązań dostępnych na rynku, koszt zakupu naszej drukarki jest 4-krotnie niższy, a koszty eksploatacji mogą być nawet 5-krotnie niższe – w zależności od zastosowania. Pozwala to na wdrożenie urządzenia przez małe i średnie firmy, które dotychczas nie było na to stać.” – mówi Sławomir Mirkowski, odpowiedzialny w OMNI3D za operacje i finanse.

omni3d_factory_2_0_duza_powierzchnia

W 2015 roku na świecie zostało zakupionych ponad 12,5 tysiąca profesjonalnych systemów do druku 3D, a średnia roczna stopa wzrostu tego rynku wynosi 26%. Te liczby nie pozostawiają żadnych wątpliwości – zastosowanie druku 3D w przemyśle z czasem zmieni funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw produkcyjnych.

„Zastosowanie druku 3D na świecie ciągle wzrasta. Jest on wykorzystywany głównie do produkcji części zamiennych do linii produkcyjnych i do urządzeń (33%), do prototypowania (16%), w działach R&D i w edukacji (10%), do produkcji modeli (9%) i wzorców dla odlewów metalowych (8%). Parametry techniczne, które posiada Factory 2.0 pozwalają na wykorzystanie jej na wszystkich tych polach. Dlatego w OMNI3D uważamy, że każda polska firma przemysłowa powinna zainteresować się możliwościami wdrożenia systemów do druku 3D.” – podkreśla Konrad Sierzputowski, który w firmie OMNI3D odpowiada za rozwój technologii.

Częścią wprowadzenia na rynek Factory 2.0 jest program INNOWACYJNI W 3D. W ramach programu OMNI3D oferuje przeprowadzenie bezpłatnego audytu przedwdrożeniowego, którego zadaniem jest ustalenie celowości i opłacalności zastosowania druku 3D w danej firmie.

„Oferowany audyt ma na celu pokazanie naszym klientom o jakich dokładnie oszczędnościach czasu i kosztów możemy mówić w przypadku zastąpienia tradycyjnych metod działania naszym rozwiązaniem do druku 3D.” – wyjaśnia Tadeusz Hoppel, Dyrektor Sprzedaży w OMNI3D.

OMNI3D to polski producent przemysłowych urządzeń do druku 3D w technologii FFF. Oferowane systemy do druku przestrzennego idealnie sprawdzają się w produkcji części zamiennych do maszyn i linii produkcyjnych, produkcji narzędzi i oprzyrządowania, procesie wytwarzania funkcjonalnych prototypów oraz w produkcji nisko-seryjnej i personalizowanej. Firma oferuje usługi doradcze w zakresie wdrażania technologii druku 3D w przemyśle, usługi wdrożeniowe, serwisowe i szkolenia. Do grona klientów należą firmy, których celem jest optymalizacja czasu i kosztów. OMNI3D powstała w 2013 roku w Poznaniu. Spółka jest laureatem wielu nagród dla młodych, polskich firm i uczestniczy w programie Polski Czempion, przeznaczonym dla przedsiębiorstw działających na rynkach zagranicznych.

omni3d_factory_2_0_software_Simplify

PARAMETRY TECHNICZNE Factory 2.0

  • wysoka precyzja wymiarowa wydruków,
  • duża powierzchnia druku – 500 x 500 x 500 mm,
  • zamknięta i grzana komora – umożliwiająca drukowanie dużych elementów z tych samych profesjonalnych materiałów, które są wykorzystywane w tradycyjnych metodach produkcji,
  • dwa ekstrudery – pozwalające na drukowanie nietypowych i skomplikowanych kształtów z wykorzystaniem dedykowanego materiału podporowego,
  • automatyczna kalibracja – umożliwiająca szybkie przygotowanie maszyny do pracy

Pełna specyfikacja techniczna drukarki 3D jest dostępna pod tym adresem.

omni3d_factory_2_0

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

2 Comments

    1. Dobry ten filmik. Bez zbędnego hype’u (no może za wyjątkiem tej IV-tej rewolucji przemysłowej).

Comments are closed.

You may also like