Farsoon ogłosił prowadzenie prac badawczo-rozwojowych nad technologią cztero-laserowego spiekania laserowego sproszkowanych polimerów. System produkcyjny o nazwie Flight HT1001P jest obecnie w fazie testów beta w ośrodku badawczo-rozwojowym Farsoon w Changsha w Chinach. Według Farsoon drukarka 3D jest zdolna do ciągłej pracy i posiada zwiększoną objętości roboczą na poziomie 1000 x 500 x 450 mm.

Duża objętość robocza wraz z systemem poczwórnych 300-watowych laserów światłowodowych pozwala Flight HT1001P na skanowanie powierzchni z szybkością do 20 m/s dla każdego lasera, co według firmy jest wiodącą w branży wydajnością w przypadku części o dużych rozmiarach.

W porównaniu z pojedynczą konfiguracją laserową platformy Flight 403P, nowy system może zaoferować do 275% wyższą wydajność produkcji, a także 5,6-krotną wydajność produkcji w porównaniu z pojedynczą drukarką 3D wyposażoną w laser CO2. Firma twierdzi, że wymienny wkład i zintegrowany system przenośników koncepcji CAMS oznacza, że ​​nowy system może wydrukować dwa pełne 225-litrowe komory robocze w ciągu jednego dnia.

Według Farsoon platforma jest w stanie osiągnąć temperaturę komory do 220 stopni Celsjusza, aby przetwarzać materiały wysokotemperaturowe, takie jak PA6.

Źródło: www.farsoon-gl.com
Zdjęcie: www.farsoon-gl.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like