W cieniu potencjalnej fuzji ze Stratasys, Desktop Metal ogłosił sprzedaż drukarek 3D typu binder jetting Production System P-50 oraz pełnej floty pozostałych urządzeń firmie FreeFORM Technologies. Głównym inwestorem FreeFORM jest Ryerson Holding Corporation – dystrybutor metali przemysłowych, prowadzący działalność w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku i Chinach.

Firma FreeFORM z siedzibą w St. Marys w Pensylwanii obsługuje obecnie flotę 25 drukarek 3D do metalu, co według Desktop Metal stanowi największą linię jego produktów w posiadaniu jednego klienta. Firma twierdzi, że ma zlecenia produkcyjne na części drukowane z metalu dla setek klientów na całym świecie. Do tej pory firma wyprodukowała ponad 350.000 części przy użyciu technologii binder jetting dla klientów z rynków przemysłowych, obronnych, medycznych, robotyki i towarów konsumpcyjnych. Jej zakład jest również wyposażone w tradycyjne narzędzia do produkcji i kontroli jakości.

Założona w 2020 r. firma FreeFORM współpracuje Ryerson Holding Corporation, wiodącym przetwórcą i dystrybutorem metali przemysłowych oraz głównym inwestorem w FreeFORM od 2022 r. W sumie FreeFORM wykorzystuje obecnie 25 drukarek Desktop Metal, w tym Production System, Shop System i X-Series, które umożliwiają wydajną produkcję małych i średnich komponentów. Firma oferuje produkcję przyrostową szerokiej gamy metali na swoich drukarkach 3D, w tym stal nierdzewną 17-4PH, 316L i 420, a także stale niskostopowe 4130, 4140 i 4340 oraz stale narzędziowe S7 i M2.

Źródło: www.desktopmetal.com
Zdjęcie: www.businesswire.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News