Projektantka mody Jayne Pierson zaprezentowała podczas London Fashion Week swoją najnowszą kolekcją obejmującą mieszankę mitologii celtyckiej, zrównoważonej mody i druku 3D nanoszonego bezpośrednio na tekstyliach. Kolekcja była pokazem kreatywności i innowacyjności, jak również podkreśliła znaczenie zrównoważonego rozwoju i praktyk etycznych w branży modowej.

Kolekcja Ceridwen, inspirowana mitologią celtycką i Mabinogionem, dała wgląd w świat zaklęć i transformacji. Kolekcja Pierson splata elementy mitów, folkloru i historii, na nowo definiując modę jako medium do opowiadania historii. Głęboko zakorzeniona w inspiracji kolekcja emanuje organicznymi kształtami wywodzącymi się z natury, których kulminacją jest szereg opalizujących elementów, które służyły jako amulety zdobiące ubrania.

Kluczem do sukcesu kolekcji było partnerstwo projektantki z czołowym producentem drukarek 3D na świecie – Stratasys, z wykorzystaniem druku 3D bezpośrednio na tekstyliach w technologii 3DFashion. Połączenie tradycyjnego rzemiosła i druku 3D pozwoliło na stworzenie unikalnych i nadających się do noszenia elementów, które płynnie integrują wydrukowane elementy z tkaniną. To pionierskie podejście nadało zupełnie nowy wymiar krajobrazowi mody, demonstrując nieograniczone możliwości technologii druku 3D Stratasys 3DFashion bezpośrednio na tekstyliach w branży.

Wartości jej marki Jayne Pierson – w tym długowieczność stylu, jakość, oryginalność oraz zaangażowanie w praktyki etyczne i społecznie odpowiedzialne, służyły jako zasady przewodnie w całym procesie twórczym. Kolekcja obejmowała tkaniny wykonane z oceanicznych odpadów plastikowych, zamieniając wyrzucone materiały we współczesną „zbroję”, symbolizującą celtycką magię i celebrację indywidualności.

Inkluzywność była kolejnym kamieniem węgielnym kolekcji Ceridwen. Pierson podkreśliła, że każda odzież jest w całości szyta na miarę i dostosowana do różnych typów sylwetki i tożsamości, co odzwierciedla zaangażowanie marki w celebrowanie indywidualności. Kolekcja ustanowiła nowy standard zrównoważonej i innowacyjnej mody. Jej zaangażowanie w praktyki etyczne, wyjątkowe partnerstwa i opowiadanie historii poprzez modę pokazuje potencjał marek do prosperowania przy jednoczesnym zachowaniu głębokiego poczucia odpowiedzialności za planetę i jej mieszkańców.

Źródło: materiały prasowe Stratasys

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Projekty 3D