Ultimaker ogłosił podpisanie umowy resellerskiej z FUJIFILM Business Innovation Australia. Na mocy umowy FUJIFILM ma dostarczać drukarki 3D holenderskiego producenta w sektorze edukacyjnym - ze szczególnym naciskiem na uczelnie wyższe. Celem współpracy jest edukacja studentów i uczniów szkół technicznych w obszarze profesjonalnego zastosowania druku 3D i przygotowania ich do pracy w firmach przemysłowych jako specjalistów w dziedzinie technologii przyrostowych.

Firmy wykorzystują technologię druku 3D już nie tylko do prototypowania, czy projektowania nowych produktów, lecz w produkcji niskoseryjnej gotowych części, wykorzystywanych w aplikacjach użytkowych. Technologie przyrostowe mają zastosowanie w wielu branżach, takich jak lotnictwo, motoryzacja, produkcja przemysłowa, czy medycyna. Jako że druk 3D został uznany za równorzędną technologię produkcyjną w stosunku do innych metod wytwórczych, zapotrzebowanie na programy nauczania w obszarze technologii przyrostowych również wzrosło.

Ultimaker zapewnia doskonałą platformę do rozwijania kompetencji w druku 3D. Łącząc wysoką wydajność pracy, łączność bezprzewodową i pracę w chmurze, drukarka 3D Ultimaker S5 Pro oferuje studentom przystępne i bezpieczne środowisko pracy. Akcesoria w rodzaju Air Manager zapewnia zamknięty, odwrócony przepływ powietrza dla drukarki 3D, filtrując do 95% wszystkich ultradrobnych cząstek (UFP) emitowanych podczas drukowania 3D. Dzięki zamkniętej komorze roboczej i szpulom materiału przechowywanym wewnątrz dedykowanej stacji podającej, użytkownicy mogą używać komplementarnego i wysoce wydajnego systemu do produkcji przyrostowej.

Tak rozpoczęcie współpracy komentuje Tony O'Connor, dyrektor ds. sprzedaży, FUJIFILM Business Innovation Australia:

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani współpracą z Ultimakerem, ponieważ pozwala nam to poszerzyć naszą ofertę technologiczną dla naszych obecnych klientów edukacyjnych, oferując komplementarne rozwiązanie, które spełnia potrzeby uczniów i studentów, a także zapewnia wsparcie programu nauczania 3D dla wykładowców i nauczycieli. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu w dziedzinie edukacji, dodanie Ultimakera pomoże nauczycielom w kształceniu przyszłych specjalistów STEAM. Ostatecznie partnerstwo pomaga nam realizować wartości naszej firmy i obietnice klientów dotyczące zarówno innowacji, jak i wyjątkowej wartości,

Źródło: www.ultimaker.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like