HP ogłosiło, że przy pomocy drukarek 3D drukujących w autorskiej technologii Multi Jet Fusion, na całym świecie wyprodukowano już ​​ponad 100 milionów części. Koncern osiągnął to we współpracy z setkami klientów i partnerów na całym świecie. Wydruki 3D wykonane głównie z poliamidu 12, w dużej mierze pełnią funkcję części końcowych, wykorzystywanych w praktycznie wszystkich najważniejszych gałęziach przemysłu.

Jednym z największych beneficjentów metody MJF jest branża motoryzacyjna, gdzie prym wiedzie w szczególności Grupa Volkswagen - największy na świecie producent samochodów. Volkswagen był pierwszym producentem aut, który używał drukarek 3D HP do produkcji w pełni funkcjonalnych elementów konstrukcyjnych drukowanych w 3D; jest także pionierem w pracy z drukarką 3D do metalu HP, na której produkuje np. części do modelu T-Roc Cabriolet.

Wśród innych producentów aut korzystających na co dzień z drukarek 3D HP są m.in. Ford, drukujący części do Forda Maverick, czy General Motors drukujące części do Cadillaca V-Series i Corvette C8. Z kolei Nissan przy pomocy metody MJF tworzy części zamienne do wybranych modeli aut, któe nie są już produkowane w ramach programu Nissan’s NISMO Heritage Parts.

Źródło: www.3dprintingmedia.network

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like