HP ogłosiło wprowadzenie na rynek nowej drukarki 3D typu MJF o nazwie HP Jet Fusion 5420W, która pozwala na wysokowydajną produkcję białych części ze sproszkowanych tworzyw sztucznych. Równocześnie, na trwających właśnie targach Formnext 2022 firma prezentuje po raz pierwszy w Europie swoje rozwiązanie do druku 3D z metalu – HP Metal Jet S100, wraz z nową aplikacją produkcyjną firmy John Deere.

HP Jet Fusion 5420W zostało zaprojektowane tak, aby umożliwić wytwarzanie wysokiej jakości białych części i zapewniać wszystkie zalety technologii HP Multi Jet Fusion, promowanej przez starsze modele maszyn z serii 4200 i 5200. HP twierdzi, że nowa drukarka 3D jest idealna dla rynków motoryzacyjnych, dóbr konsumpcyjnych, opieki zdrowotnej i przemysłu. Pierwsi klienci korzystający z nowego systemu to DI Labs, Prototal Industries i Weerg.

HP ogłosiło również, że od czasu ogłoszenia na zeszłorocznych targach Formnext łącznej liczby 100 milionów części wyprodukowanych w technologii Multi Jet Fusion, w ciągu ostatnich 12 miesięcy wydrukowano ponad 70 milionów dodatkowych części. Część z nich jest aktualnie prezentowana na targach.

  • Wykorzystując swoją flotę HP Jet Fusion, firma GKN Forecast 3D wyprodukowała 60.000 uszczelek zamykających spojlery z materiału BASF ULTRASINT TPU01 (termoplastyczny poliuretan) dla General Motors. Innowacyjne procesy polerowania parowego i suszenia umożliwione przez firmę AMT pozwoliły skrócić czas produkcji o połowę i zostały wykorzystane do wykańczania części, eliminując potrzebę ich barwienia po wydrukowaniu. Uszczelki zamykają szczeliny po lewej i prawej stronie tylnego spojlera, poprawiając wykończenie i zmniejszając zużycie paliwa, a uszczelka zamykająca spojler zdobyła ostatnio główną nagrodę w kategorii wytwarzania przyrostowego na 51. dorocznej edycji konkursu SPE Automotive Innovation Awards.
  • Smith I/O MAG Imprint 3D produkuje na drukarkach 3D HP gogle, które są indywidualne dopasowanie w oparciu o zindywidualizowane cechy twarzy danej osoby. Nazwane jednym z najlepszych wynalazków magazynu Time w 2022 roku, gogle eliminują wycieki światła, szczeliny powietrzne i gorące punkty, zapewniając światowej klasy wydajność na stokach.

Wprowadzone na rynek we wrześniu bieżącego roku drukarka 3D Metal Jet S100 umożliwia klientom przemysłowym, takim jak Domin Digital Motion, Lumenium i Schneider Electric, osiągnięcie „lepszej wydajności, niższych kosztów części i wyjątkowej jakości”. John Deere – światowy lider w produkcji sprzętu rolniczego i budowlanego, jest najnowszym użytkownikiem wykorzystującym technologię Metal Jet do produkcji zaworu w układzie paliwowym ciągnika.

Wraz z GKN, John Deere produkuje zawory z nadrukiem Metal Jet w swoich maszynach rolniczych. Oprócz znacznego wzrostu produktywności i korzyści dla środowiska, część ma działać w ekstremalnych warunkach pogodowych. John Deere wykorzystuje również technologię HP Multi Jet Fusion do optymalizacji procesów produkcyjnych przy użyciu drukowanych w 3D prototypów do testowania i precyzyjnego dostrajania komponentów i części, takich jak uchwyty przedniej szyby. Skraca to czas montażu wstępnego z 30 do 10 dni, czas dostawy nawet o 10 tygodni, a całkowite koszty produkcji o 20-25%.

Jeśli chodzi o materiały, partner HP – Lubrizol, ogłosił nowy ESTANE 3D M88A TPU, elastyczny i bardzo trwały materiał, który umożliwia tworzenie skomplikowanych geometrii i struktur kratowych. W zakresie przetwarzania końcowego HP i AMT ogłosiły nowy sojusz strategiczny, aby zapewnić klientom „bezproblemowe, w pełni zautomatyzowane wsparcie przetwarzania końcowego” w całym przepływie pracy związanej z drukowaniem 3D.

HP i AMT wspólnie pracują nad tym, aby pomóc klientom wydajniej i oszczędniej zastosować funkcje przetwarzania końcowego, takie jak rozpakowywanie, czyszczenie, wykańczanie powierzchni, kolorowanie i kontrola jakości w aplikacjach wytwarzanych przy użyciu przemysłowego portfolio druku HP Jet Fusion 3D. Oprócz partnerstwa z AMT, HP współpracuje w całym ekosystemie przetwarzania końcowego, aby zapewnić klientom dostęp do szerokiej gamy alternatyw od dostawców, w tym AM Flow, DyeMansion i Rösler Group AM Solutions. DyeMansion oferuje zaawansowane opcje obróbki końcowej dla klientów Multi Jet Fusion, w tym wykańczanie powierzchni i barwienie białych części.

Uzupełniając aktualizacje HP dotyczące materiałów i przetwarzania końcowego, firma ogłosiła również Oechsler jako nowego partnera ds. produkcji cyfrowej w HP DMN. Oechsler jako pierwszy skorzystał ze wspólnego wsparcia przetwarzania końcowego z AMT i opracował szereg aplikacji.

Zgodnie ze swoimi zobowiązaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju firma HP ogłosiła, że ​​oferuje swoim klientom korzystającym z technologii opartych na polimerach nowy program recyklingu i wykupu Virtucycle firmy Arkema. Program umożliwia zainteresowanym klientom HP sprzedaż zużytych proszków PA11 i PA12 oraz części drukowanych, zamiast utylizacji materiałów poprzez kosztowne i szkodliwe dla środowiska praktyki, takie jak składowanie na wysypiskach lub spalanie.

Źródło: www.hp.com
Zdjęcia: www.hp.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like