ExOne jest firmą specjalizującą się w produkcji przemysłowych systemów do druku 3D, wykorzystujących metodę Binder Jetting, czyli selektywnego spajania piasku lub sproszkowanego metalu. Już wcześniej pisaliśmy o tym jak działa metoda Binder Jetting, skupiając się przede wszystkim na druku 3D z popularniejszego materiału czyli metalu.

Nie mniej interesującym sposobem wykorzystania technologii Binder Jetting jest druk 3D z piasku. I jeśli zastanawiacie się w jakich aplikacjach można wykorzystać tego typu tworzywo odpowiedź może Was zaskoczyć.

W znakomitej większości przypadków jest to produkcja form i rdzeni odlewniczych, które znacząco skracają czas dostaw gotowych odlewów. W tym przypadku nie jest konieczne tworzenie modelu odlewniczego czy produkcja oprzyrządowania odlewniczego – proces można skrócić do druku 3D gotowych do zalewania form i rdzeni.

Druk przestrzenny rdzenie nie wykazuje praktycznie żadnych ograniczeń produkcyjnych jak klasyczne metody wytwarzania co również wpływa na jakość odlewanego elementu. O tym, jak przebiega cały proces tworzenia – od wirtualnego modelu po gotowy produkt – dowiecie się z poniższego materiału:

To oczywiście nie wszystkie możliwe aplikacje technologii od ExOne. Jedną  firm, która korzysta z rozwiązań z zakresu druku 3D z piasku jest niemiecki producent umywalek oraz wanien firma Sandhelden -wydruki wyróżniają się wysoką trwałością za sprawą zastosowania odpowiednich powłok po procesie drukowania przestrzennego.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like