W dniach 24-25 czerwca 2019 r. na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, odbędzie się II edycja Forum Wizji Rozwoju – konferencja poświęcona wyzwaniom stojącym przed polską gospodarką, w której uczestniczyć będą przedstawiciele rządu RP, administracji samorządowej oraz biznesu i nauki.  Przyznane zostaną także Nagrody Gospodarcze Forum Wizji Rozwoju, podzielone na siedem kategorii. Podczas prelekcji podjęte zostaną praktycznie wszystkie obszary zagadnień biznesowych i przemysłowych, w tym te poświęcone nowym technologiom.

We wtorek, drugiego dnia konferencji odbędzie się debata nt. druku 3D, w której uczestniczyć będą przedstawiciele pięciu czołowych firm tworzących polską branżę. Wśród prelegentów znajdą się: Andrzej Kukuła – Prezes Zarządu 3DGence, Paweł Robak – Dyrektor Zarządzający Omni3D, Paweł Ślusarczyk – Prezes Zarządu CD3D oraz Rafał Tomasiak – Prezes Zarządu i współzałożyciel Zortrax S.A. Moderatorem debaty będzie Adam Przepolski – Kierownik działu usług druku 3D w CadXpert.

Andrzej Kukuła jest ekspertem w zakresie zarządzania zespołami, rozwoju produktów i ich skutecznego wdrażania do produkcji. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w takich przedsiębiorstwach jak Amica, Samsung Electronics czy Afinia. Od 2016 roku pełni obowiązki prezesa zarządu w 3DGence, czołowej firmie produkującej drukarki 3D.

Paweł Robak to finansista i menadżer z dwudziestoletnim doświadczeniem zdobywanym w Polsce i za granicą. Pracował m.in. dla Huty Aluminium Konin S.A., Wielkopolskiej Fabryki Mebli S.A. czy Grupy Medort S.A. Przez okres 4 lat w firmie Meyra GmbH sprawował rolę dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za strategię i finanse. Od 2017 roku pełni obowiązki prezesa zarządu w Omni3D, czołowej firmie produkującej drukarki 3D.

Paweł Ślusarczyk to manager posiadający ponad piętnastoletnie doświadczenie zdobyte w spółkach informatycznych i reklamowych. Jest jednym z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, będąc związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D – trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Pomysłodawca i współtwórca Otwartego Klastra Biodruku 3D w Łodzi – największej instalacji tego typu na świecie. Współtwórca SKAFFOSYS – pierwszej polskiej komercyjnej biodrukarki 3D.

Rafał Tomasiak pracował w dziale badań i rozwoju firmy Nokia oraz w Sony Corporation, gdzie zajmował się inżynierią systemów bezpieczeństwa. W 2007 r. założył GADGETS3D – swoją pierwszą firmę działającą w branży druku 3D. W 2013 r. we współpracy z Marcinem Olchanowskim stworzył spółkę Zortrax – jednego z czołowych światowych producentów drukarek 3D, materiałów do druku oraz oprogramowania.

Adam Przepolski kieruje działem usług druku 3D w firmie CadXpert, współpracując ze światowymi potentatami druku 3D – firmami Stratasys, MakerBot oraz Formlabs. Prowadzi zajęcia na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej krakowskiej AGH w ramach przedmiotu „Metody przyrostowego formowania w inżynierii materiałowej i medycynie”. Zespół inżynierów, którym kieruje zdobył w 2019 roku Mistrzostwo Polski w Druku 3D z termoplastów (FDM).

Debata pt. „Zastosowanie druku 3D” odbędzie się 25 czerwca 2019 r. o godzinie 10:40. Więcej informacji na jej temat znajduje się na stronie wydarzenia.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in CD3D