Fiberlogy to nowa marka filamentów, która pojawiła się na polskim rynku zaledwie kilka miesięcy temu. Podczas Dni Druku 3D w Kielcach zaprezentowała swój premierowy, unikalny produkt – PLA HD. Po wydrukowaniu z niego modelu 3D i wypieczeniu go w piecu w temperaturze 80°C uzyskuje on właściwości ABS. Teraz Fiberology prezentuje kolejną nowość w postaci PLA Mineral – charakteryzujący się wysoką wytrzymałością oraz nietypową jak na PLA elastycznością.

PLA Mineral – podobnie jak pozostałe filamenty Fiberlogy, posiada według zapewnień producenta, wyjątkową tolerancję wymiarową na poziomie +/- 0,02 mm. Firma uzyskuje ten poziom dzięki zastosowaniu unikatowych, zaprojektowanych w Niemczech systemów pomiarowych i kontroli jakości. Szpule z materiałem są sprawdzane na linii produkcyjnej i otrzymują indywidualną naklejkę, informującą o rzeczywistej średnicy filamentu, tolerancji wymiarowej i owalu.

Materiał po wydrukowaniu nie jest kruchy i jest lekko elastyczny. Posiada łatwą w obróbce satynową powierzchnię wydruku. Producent zapewnia, że perfekcyjnie odwzorowuje detale. Jego cechą jest także bardzo dobra adhezja między warstwami wydruku, które idealnie do siebie przywierają. Sprawdzi się w tworzeniu profesjonalnych makiet czy innych elementów architektonicznych.

Parametry techniczne:

  • średnica: 1,75 mm
  • waga netto filamentu: 0,85 kg
  • rekomendowana temperatura druku: 200°C – 220°C
  • tolerancja średnicy: +/- 0,02 mm
  • tolerancja owalu: +/- 0,02 mm
  • zalecana temperatura stołu: 50°C – 70°C.

PLA Mineral dostępny jest w kolorze naturalnym (beżowym) w cenie 199 zł za szpulę.

WP_20160414_10_29_30_Pro

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like