KUKA Systems i Ai Build nawiązały współpracę technologiczną, czego efektem jest opracowanie nowego systemu do druku 3D – AMCell_. Pierwszą drukarką 3D z nowej serii produktowej jest AMCell_small – maszyna jest skierowana do sektora akademickiego, szkół, uniwersytetów i firmowych ośrodków szkoleniowych, dzięki którym uczniowie i studenci mogą poznawać podstawy zautomatyzowanego druku 3D z polimerów. Drukarka 3D jest oparta na robocie KUKA KR AGILUS 10 R900, Ai Build – oprogramowaniu AiSync do wytwarzania przyrostowego, dedykowaną głowicę drukującą oraz urządzenia peryferyjne.

Właściwa obsługa zautomatyzowanych, technologicznych aplikacji ma ogromne znaczenie w dzisiejszym środowisku produkcyjnym. Montaż produktów przechodzi rewolucję, a produkcja addytywna jest kluczowym motorem tego trendu, ponieważ staje się preferowaną metodą masowej produkcji. Zautomatyzowane cyfrowo przepływy pracy zastępują techniki produkcji seryjnej na dużą skalę.

Druk 3D jest już postrzegany jako standardowa technika produkcyjna w różnych sektorach przemysłu, takich jak motoryzacja, lotnictwo, przemysł morski i wytwarzanie energii/energetyki. Stanowi opłacalną i szybką alternatywę dla konwencjonalnych metod produkcyjnych. Ponieważ zapotrzebowanie na wytwarzanie przyrostowe jako proces wzrosło, firma Ai Build skupiła się na opracowaniu oprogramowania AiSync, które umożliwia szybkie, precyzyjne i powtarzalne dostarczanie wysoce wydajnych ścieżek narzędziowych za pomocą robotów przemysłowych KUKA. Program rozwoju, który obejmował uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, umożliwia klientom AiSync na osiąganie ogólnego wzrostu wydajności kompilacji o 90% i redukcję awarii o 65%.

Ai Build współpracuje z KUKA UK od siedmiu lat. Od tego czasu marka jest integralnym członkiem programu partnerstwa systemowego, dzieląc się najlepszymi praktykami i przekazując wiedzę. W związku z tym sensowne było wykorzystanie wzajemnych atutów obu marek przy opracowywaniu serii AMCell_.

AMCell_small przeniesie druk 3D w środowisku akademickim na inny poziom, który zwykle wykorzystuje informacje o projektowaniu wspomaganym komputerowo (CAD) do drukowania 3D produktów za pomocą drukarki 3D. AMCell_ umożliwia realizację projektów na znacznie większą skalę, realizację synergii między kreatywnością a technologią, przyspieszenie prototypów oraz opracowanie elastycznych i skalowalnych procesów dla przemysłu.

W pełni zintegrowany pakiet AMCell_ ma zapewnić studentom możliwość rozpoczęcia produkcji własnych produktów i prototypów, podczas gdy instytucje będą oszczędzać na oprzyrządowaniu, konserwacji i rozwoju. AMCell_ maksymalizuje stopnie swobody w procesie wytwarzania przyrostowego z wykorzystaniem tworzyw sztucznych, używając wstępnie skonfigurowanego robota i oprogramowania AiSync.

Źródło: www.kuka.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like