Nexa3D wprowadziła na rynek nową gamę materiałów eksploatacyjnych dedykowanych dla przemysłowych i desktopowych drukarek 3D. xCERAMIC3280, xMODEL17-Clear i xFLEX402 zostały opracowane we współpracy z ekspertami w dziedzinie polimerów z firm BASF i Henkel, oferując funkcjonalność otwierającą nowe zastosowania aplikacyjne dla użytkowników.

xCERAMIC3280 to żywica ceramiczna o wysokiej temperaturze ugięcia pod wpływem ciepła i doskonałemu modułowi sprężystości przy rozciąganiu. Części wykonane z tego materiału charakteryzują się ceramicznym wyglądem i przypominają ją w dotyku. xMODEL17-Clear to trwały, półprzezroczysty materiał, któryidealnie nadaje się do precyzyjnego prototypowania. Z kolei xFLEX402 ma wysokie wydłużenie przy zerwaniu i wytrzymałość na rozciąganie, co ułatwia tworzenie elastyczne i giętkie części.

Nowe materiały rozszerzają portfolio żywic stosowanych w drukarkach 3D Nexa3D NXE i XiP do ponad 20. Dyrektor operacyjny firmy – Kevin McAlea mówi, że nowe produkty „potwierdzają zaangażowanie firmy we wprowadzaniu żywic, które jeszcze bardziej rozszerzają zastosowania aplikacyjne klientów”.

Wyłącznym dystrybutorem Nexa3D Polsce jest 3D Phoenix. Zapytaj co może zmienić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: materiały prasowe 3DPhoenix

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like