Lithoz GmbH, czołowa firma działająca w sektorze druku 3D z ceramiki, ogłosiła rok 2022 najbardziej udanym pod względem liczby zamówień w jej historii. Podczas gdy produkcja seryjna za pomocą technologii LCM została już z powodzeniem wdrożona przez wiele firm w różnych dziedzinach, coraz więcej klientów z takich branż jak lotnictwo, stomatologia, medycyna i elektronika składa zamówienia na drukarki 3D do ceramiki.

Sprzedaż drukarek 3D Lithoz podwoiła się w porównaniu z zeszłym rokiem, osiągając już dwie trzecie całorocznego celu dotyczącego liczby zamówień do końca drugiego kwartału roku. Większość nowych zamówień pochodziła od klientów przemysłowych, którzy przeszli na cyfrową produkcję masy ceramicznej. Firma posiada obecnie cztery zakłady produkcyjne, trzy ceramiczne technologie wytwarzania przyrostowego i zatrudnia łącznie ponad 140 pracowników.

Dzięki nowym i obecnym partnerom w branży, którzy coraz więcej inwestują w technologię wytwarzania przyrostowego, Lithoz prawie podwoił sprzedaż swoich maszyn w tym roku, realizując swoją misję ustanowienia technologii LCM jako przemysłowego standardu ceramicznego w druku 3D. Oprócz tego kamienia milowego w sprzedaży maszyn, firma ma obecnie kilku klientów z parkami maszynowymi drukarek 3D CeraFab produkujących miliony ceramicznych części drukowanych w 3D rocznie. Wraz z wprowadzeniem na rynek dwóch nowych materiałów, rosnący popyt pokazuje, jak korzystne właściwości ceramiki są coraz częściej doceniane w zastosowaniach medycznych, dentystycznych i przemysłowych.

W tym roku firma wprowadziła dwie nowe technologie do swojego portfolio technologii druku 3D. Wraz z wprowadzeniem na rynek drukarki 3D CeraMax Vario V900 w czerwcu 2022 r., do wydajnego procesu wytwarzania ceramiki opartego na litografii (LCM), który do tego roku był jedyną technologią druku 3D, dołączyło odlewanie ślizgowe indukowane laserem. Wykorzystuje to całkowicie nową technikę budowania dużych, grubościennych części o pełnej gęstości. Ogłoszenie pierwszego przejęcia firmy Lithoz w postaci CerAMing dodało następnie LSD-Print jako nowy proces, który zapewni klientom kolejną pionierską technologię do pracy z ceramicznym drukowaniem 3D.

Źródło: www.lithoz.com
Zdjęcie: www.lithoz.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like