Markforged ogłosił premierę dwóch nowych wersji filamentów H13 Tool Steel i D2 Tool Steel dedykowanych dla drukarek 3D Metal X. Nowe materiały to nowa formuła chemiczna dwóch najpopularniejszych stali narzędziowych Markforged, zawierająca ulepszone spoiwo, dzięki któremu filamenty są bardziej elastyczne i mniej kruche. Wydruki wykonane z obydwu materiałów będzie można zobaczyć na targach Warsaw Industry Week organizowanych w Ptak Expo w dniach 23-26.10 na stoisku dystrybutora Markforged w Polsce – 3D Phoenix (stoisko nr B1.24).

Markforged twierdzi, że nowe materiały poprawiają jakość pracy i wydajność drukarek 3D, jednocześnie umożliwiając wprowadzenie w przyszłości kolejnych trybów druku 3D, które zwiększą zakres zastosowań obsługiwanych przez Metal X. Szpule ze stalą narzędziową H13, jak i D2 można załadować do nieogrzewanej komory drukarek 3D , co pomaga skrócić czas rozruchu i zmiany materiału. Szpule zawierają również 400 cm3 materiału, czyli dwukrotnie więcej niż poprzednie wersje, co pozwala na wykonanie większej liczby wydruków, zanim konieczna będzie wymiana.

Markforged wprowadził na rynek stal narzędziową H13 w grudniu 2018 r. Dzięki tym materiałom firma była w stanie ułatwić rozwój zastosowań przemysłowych, takich jak produkcja narzędzi do formowania metalu, formy wtryskowe i hartowane wkładki do osprzętu stosowanego w środowisku produkcyjnym.

Dystrybutorem Markforged w Polsce jest 3D Phoenix. Zapytaj co może usprawnić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: www.markforged.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like