Podczas targów Formnext 2022 Makrforged ogłosił wydanie wirtualnego narzędzia do testowania aplikacji do druku 3D – Simulation. Oprogramowanie ma przyspieszyć wdrażanie kompozytowego druku 3D, łączącego tworzywa sztuczne z włóknami węglowymi, umożliwiając użytkownikom przeprowadzanie symulacji wytrzymałości części przed wygenerowaniem pliku do druku 3D. W tej chwili program Simulation jest bezpłatny, ale później będzie wymagać już subskrypcji.

Technologia druku 3D Markforged, łącząca w jednym procesie produkcyjnym czysty poliamid z włóknami węglowym, szklanym lub kevlarowym, jest z jednej strony niezwykle funkcjonalna w produkcji części o wysokiej wytrzymałości na złamania, lecz z drugiej na tyle unikalna i specyficzna, że jej pełne okiełznanie i zrozumienie kiedy i gdzie stosować dodatkowe włókna może zająć użytkownikom sporo czasu. Nowe narzędzie do przeprowadzania symulacji może ten czas istotnie skrócić i stać się nieocenionym narzędziem do lepszego i bardziej wydajnego generowania części do druku 3D.

W przeciwieństwie do tradycyjnych narzędzi do symulacji, które wymagają specjalistycznej wiedzy i czasochłonnej analizy, Simulation jest przeznaczony do produkcji addytywnej i działa w kooperacji z Markforged Eiger – programowi służącemu do przygotowywania modeli do druku 3D. Użytkownik może zweryfikować wytrzymałość i sztywność części za pomocą wirtualnych testów, identyfikując kotwy i powierzchnie obciążenia, a następnie wprowadzać wartości obciążeń, współczynnik bezpieczeństwa i maksymalnego ugięcia. Następnie mogą optymalizować części, automatycznie określając ustawienia druku 3D dla podłoża, ścian, wypełnień i włókien wzmacniających, aby osiągnąć najlepszy stosunek kosztów do czasu druku 3D, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości.

Dystrybutorem Markforged w Polsce jest 3D Phoenix. Zapytaj co może zmienić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: www.markforged.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like