Meltio – hiszpański producent technologii osadzania metali w formie drutu za pomocą lasera ogłosił przekroczenie liczby 300 sprzedanych systemów na całym świecie. Firma dostarcza wszystkim gałęziom przemysłu unikalną technologię wytwarzania przyrostowego z użyciem drutu i lasera, opracowaną w celu tworzenia i naprawy części metalowych o dużej gęstości (stal nierdzewna, tytan, nikiel, inconel i wiele innych materiałów).

Maszyny Meltio osiągają bardzo dobre wyniki w produkcji wyjątkowo gęstych i homogenicznych części. Branże takie jak motoryzacja, lotnictwo, ropa i gaz, górnictwo, centra badawcze, czy uniwersytety korzystają z rozwiązań firmy już w 60 krajach na świecie.

Ángel Llavero, dyrektor generalny Meltio, powiedział: „ten kamień milowy w postaci ponad 300 sprzedanych systemów potwierdza, że branża wykorzystuje nasze rozwiązania w zakresie druku 3D z metalu do produkcji i naprawy części z metalu. Jest to uznanie wysiłków całego zespołu Meltio i potwierdzenie, że podążamy właściwą drogą innowacji, aby zaoferować rynkowi nowe rozwiązania, które odpowiadają na ich potrzeby produkcyjne, elastyczność i niezawodność w przemysłowych procesach produkcyjnych”.

Firma zaspokaja potrzeby branż na całym świecie w dążeniu do redukcji kosztów i zwiększenia niezawodności procesów produkcyjnych. Dzięki instalacji i przyjęciu rozwiązań Meltio w zakresie druku 3D z metalu, branże zyskują na elastyczności i automatyzacji procesów przemysłowych, umożliwiając naprawę i produkcję części w środowisku przyjaznym dla użytkownika oraz przy dostępie do rozwiązania siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, co stanowi istotny skok w stosunku do konwencjonalnych procesów produkcyjnych.

Źródło: materiały prasowe Meltio

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like