Markforged zaprezentował na targach Formenxt Vega – ultrawydajny filament przeznaczony do produkcji części klasy lotniczej na drukarce 3D FX20. Nowy materiał oferuje nie tylko wyjątkową wytrzymałość, ale oczekuje się również, że przyniesie klientom znaczne korzyści w zakresie redukcji masy, efektywności kosztowej i oszczędności czasu realizacji.

Vega opiera się na wiedzy materiałowej Markforged i udokumentowanym doświadczeniu w projektowaniu polimerów wypełnionych włóknem węglowym, które zapewniają wytrzymałość, precyzję i wysoką jakość powierzchni. Amerykański producent opracował Vega tak, aby był kompatybilny z technologią ciągłego wzmacniania włókien na drukarkach 3D FX20, w celu dostarczania części wykonanych z tworzyw sztucznych o wytrzymałości na poziomie aluminium.

„Vega została opracowany z myślą o rozszerzeniu zastosowań w druku 3D dla lotnictwa i kosmonautyki dla naszych klientów” – powiedział Shai Terem, dyrektor generalny Markforged. „Vega wykorzystuje PEKK, materiał sprawdzony w przemyśle lotniczym, który charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością i sztywnością. Wierzymy, że ten materiał wyznaczy standardy w jakości druku 3D na wysokotemperaturowych tworzywach termoplastycznych i zwiększy zastosowanie naszej drukarki 3D – FX20”.

Vega charakteryzuje się doskonałą jakością powierzchni, która przewyższa większość wysokotemperaturowych tworzyw sztucznych stosowanych w produkcji przyrostowej. Dzięki gładkiemu, czarnemu, matowemu wykończeniu powierzchni Vega oferuje doskonałe wykończenie po wydruku. Nowy materiał jest odporny na wypaczenia, co jest stałym problemem w przypadku tworzyw sztucznych pracujących w wysokich temperaturach, a także wykazuje odporność na płomień, dym i toksyczność (FST) w aplikacjach o dużej wartości.

Oczekuje się, że nieodłączne zalety jakości w druku 3D przełożą się na korzystne wyniki biznesowe dla klientów, szczególnie w przypadku części produkcyjnych. Mniej defektów i minimalne wypaczenia oznaczają mniej obróbki końcowej w celu osiągnięcia jakości powierzchni, co pozwala na wyższy współczynnik akceptacji części podczas kontroli.

Dystrybutorem Markforged w Polsce jest 3D Phoenix.
Zapytaj co może usprawnić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: www.markforged.com
Zdjęcia: www.businesswire.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like