Meltio - hiszpański producent drukarek 3D do metalu opartych o proces topienia materiałów w formie w drutu, ogłosiła uruchomienie programu partnerskiego - Meltio Engine Software Partners. Ma on zapewnić klientom firmy dostęp do szerokiego pakietu rozwiązań programistycznych w celu znalezienia najlepszych narzędzi do integracji z Meltio Engine CNC i Engine Robot Integration. Do programu dołączyło 12 firm programistycznych.

Wśród firm, które udostępniły swoje zasoby znalazły się SKM Informatik i oprogramowanie SKM DCAM, Adaxis i oprogramowanie AdaOne, AiBuild i oprogramowanie AiSync, Hexagon i oprogramowanie Esprit, Autodesk i oprogramowanie Fusion 360, Camufacturing i Mastercam z oprogramowaniem Aplus+Mastercam, OpenMind z oprogramowaniem Hypermill, Siemens i oprogramowanie SiemensNX, 1ATechnologies i oprogramowanie Hy5CAM, ABB i oprogramowanie RobotStudio 3D Printing PowerPack oraz SprutCAM X rozwijane przez firmę SprutCam.

Meltio zapewnia otwartą platformę dla dowolnego robota lub maszyny CNC, jak również dla oprogramowania, które pozwala na wykorzystanie dowolnego programu do produkcji części z metalu. Wszystko to aby ułatwić wykorzystanie hybrydowego i zrobotyzowanego wytwarzania addytywnego. Nowy ekosystem oprogramowania Meltio oferuje narzędzia do różnych zastosowań i branż dzięki zaawansowanym funkcjom przygotowywania modeli do druku 3D, takim jak stała orientacja narzędzia, obracane powierzchnie, operacje na powierzchniach niepłaskich, proste powlekanie powierzchni, okładziny promieniowe, funkcje 360°, zmienne osadzanie warstw, naprawa obszaru kontrolowanego oraz naprawa obszaru niekontrolowanego.

Źródło: materiały prasowe Meltio

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like