Meltio – hiszpański producent drukarek 3D do metalu opartych o proces topienia materiałów w formie w drutu, ogłosiła uruchomienie programu partnerskiego – Meltio Engine Software Partners. Ma on zapewnić klientom firmy dostęp do szerokiego pakietu rozwiązań programistycznych w celu znalezienia najlepszych narzędzi do integracji z Meltio Engine CNC i Engine Robot Integration. Do programu dołączyło 12 firm programistycznych.

Wśród firm, które udostępniły swoje zasoby znalazły się SKM Informatik i oprogramowanie SKM DCAM, Adaxis i oprogramowanie AdaOne, AiBuild i oprogramowanie AiSync, Hexagon i oprogramowanie Esprit, Autodesk i oprogramowanie Fusion 360, Camufacturing i Mastercam z oprogramowaniem Aplus+Mastercam, OpenMind z oprogramowaniem Hypermill, Siemens i oprogramowanie SiemensNX, 1ATechnologies i oprogramowanie Hy5CAM, ABB i oprogramowanie RobotStudio 3D Printing PowerPack oraz SprutCAM X rozwijane przez firmę SprutCam.

Meltio zapewnia otwartą platformę dla dowolnego robota lub maszyny CNC, jak również dla oprogramowania, które pozwala na wykorzystanie dowolnego programu do produkcji części z metalu. Wszystko to aby ułatwić wykorzystanie hybrydowego i zrobotyzowanego wytwarzania addytywnego. Nowy ekosystem oprogramowania Meltio oferuje narzędzia do różnych zastosowań i branż dzięki zaawansowanym funkcjom przygotowywania modeli do druku 3D, takim jak stała orientacja narzędzia, obracane powierzchnie, operacje na powierzchniach niepłaskich, proste powlekanie powierzchni, okładziny promieniowe, funkcje 360°, zmienne osadzanie warstw, naprawa obszaru kontrolowanego oraz naprawa obszaru niekontrolowanego.

Źródło: materiały prasowe Meltio

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like