Hexagon AB, producent oprogramowania do rzeczywistości cyfrowej łączących czujniki, aplikacje i technologie autonomiczne, przejął LocLab – firmę, której autorska technologia wykorzystująca m.in. sztuczną inteligencję, pozwala tworzyć tzw. „cyfrowe bliźniaki”. Niemiecka firma obsługuje jedne z największych na świecie firmy z branży transportowej, budowlanej i projektowej. Dla Hexagon jest to druga duża inwestycja w ciągu bieżącego miesiąca – pierwszą była inwestycja w wysokości 100 milionów dolarów w Divergent Technologies.

Opracowany zestaw narzędzi LocLab może wykorzystywać kilka formatów wprowadzania danych w celu zrównoważenia szybkości, kosztów i dokładności – takich jak wideogrametria naziemna, dane pomiarowe i chmury punktów na podstawie jedynie zdjęć lub filmów. Wideogrametria to wysoce skalowalna metoda stosowana, gdy dokładność pomiaru nie jest wymagana, a preferowana jest szybkość. Niezależnie od tego, czy tworzy się modele 3D maszyn, budynków, zakładów produkcyjnych, czy obszarów wielkoskalowych jak sieci transportowe lub całe miasta, oprogramowanie AI porównuje wykryte obiekty z obszerną biblioteką elementów 3D LocLab (obiekty uliczne, komponenty budynków, sprzęt kolejowy itp. ) do półautomatycznego tworzenia semantycznie wzbogaconego modelu 3D (dodanie kontekstu i elementów opisowych).

Przejęcie LocLab wzmacnia możliwości Hexagon do zwiększania dostępności Smart Digital Reality dla nowych i obecnych klientów, zapewniając jednocześnie klientom LocLab sprawdzoną platformę do hostowania, udostępniania i aktualizowania cyfrowych bliźniaków 3D. LocLab będzie działać jako część działu Geosystems firmy Hexagon. Zakończenie transakcji podlega zwyczajowym zatwierdzeniom regulacyjnym.

Źródło: www.hexagon.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like