Nexa3D ogłosiła podpisanie listu intencyjnego w sprawie nabycia amerykańskiej firmy Essentium, specjalizującej się w produkcji drukarek 3D wykorzystujących technologię ekstruzji tworzyw termoplastycznych (FFF). Transakcja ma zostać sfinalizowana przed końcem roku, ale wcześniej wymaga zwyczajowych zgód akcjonariuszy i organów regulacyjnych w USA.

Essentium zdobyło istotną pozycję na rynku druku 3D wpierw za sprawą opracowywania i dostarczania specjalistycznych materiałów termoplastycznych (filamentów) dla technologii FDM / FFF, a później poprzez stworzenie autorskiej serii drukarek 3D High Speed Extrusion (HSE). Pierwszą maszyną w portfolio była drukarka 3D HSE 180, a następnie kolejne modele – HSE 280i HT i HSE 240 HT wyposażone w system dwóch głowic drukujących. Dodatkowo firma wprowadziła nowe, wysokowydajne gatunki filamentów w postaci PEKK i PPS-CF.

Drukarki 3D i filamenty Essentium są wykorzystywane m.in. przez branżę zbrojeniową, producentów dronów, jak również producentów ortez i protez. Firma współpracuje też bezpośrednio z Siłami Powietrznymi Stanów Zjednoczonych. Nexa3D rozpoczęła swoją działalność jako firma specjalizująca się w produkcji superszybkich, przemysłowych drukarek 3D do żywic światłoutwardzalnych, by z biegiem czasu poszerzyć swoje portfolio o technologie proszkowe, poprzez przejęcie firmy NXT Factory oraz działu druku 3D SLS od firmy XYZ Printing.

Przejęcie przez Nexa3D firmy Essentium, pozwoli firmie wkroczyć na rynek produkcji części z filamentów. Co więcej, metody przyrostowe rozwijane do tej pory niezależnie przez obydwie firmy będą sięteraz wzajemnie uzupełniać, tworząc doskonałą synergię technologiczną. Nexa3D uważa, że może skorzystać z głębokiej wiedzy Essentium w zakresie materiałów termoplastycznych, podczas gdy Essentium widzi przed sobą szansę wykorzystania 120-osobowej sieci handlowców i dystrybutorów Nexa3D do zwiększenia sprzedaży swoich produktów, jak również skorzystać na głębokich zasobach w obszarze badań i rozwoju – zarówno w zakresie sprzętu jak i oprogramowania. Warto też zauważyć, że Nexa3D nie wkroczyła jeszcze do przemysłu obronnego ani nie nawiązała bezpośredniej współpracy z Departamentem Obrony USA, zatem Essentium otwiera jej drzwi na ten atrakcyjny rynek.

Firmy twierdzą, że zobowiązały się do zapewnienia płynnego przejścia i utrzymania nieprzerwanej obsługi obecnych i potencjalnych klientów po zakończeniu procesu przejęcia. Do tej pory Nexa3D przejęła wspomniane NXT Factory, firmę programistyczną AddiFab oraz portfolio drukarek 3D typu SLS od XYZPrinting. Dzięki procesowanej transakcji przejęcia, Nexa3D staje w jednej linii z największymi producentami drukarek 3D na świecie, oferując praktycznie kompleksowe spektrum metod przyrostowych dostępnych na rynku.

Wyłącznym dystrybutorem Nexa3D Polsce jest 3D Phoenix.
Zapytaj co może usprawnić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: www.nexa3d.com
Zdjęcia: www.nexa3d.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like