Największy news ze świata branży druku 3D ubiegłego roku doczekał się finalizacji! Nikon Corporation ogłosiło zakończenie procesu przejęcia SLM Solutions, co zostało ogłoszone niespełna cztery miesiące temu. Japoński koncern poinformował, że wszystkie warunki zamknięcia dobrowolnej publicznej oferty przejęcia i równoległego dobrowolnego wezwania na nabycie wszystkich obligacji zamiennych wyemitowanych przez SLM z terminem wykupu w 2026 r. zostały spełnione. Rozliczenie Oferty Przejęcia i Oferty Obligacji nastąpi najpóźniej w przyszłym tygodniu, tj. 27 stycznia 2023 roku.

Toshikazu Umatate, dyrektor generalny firmy Nikon, powiedział: „Cieszymy się, że nasza transakcja przebiegła pomyślnie i nie możemy się doczekać współpracy z SLM. Cenimy możliwości SLM w obszarze produkcji drukarek 3D do metali i od teraz, wspólnie możemy dostarczać całościowe rozwiązania w klientom z różnych branż na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na udoskonalenie i rozwój naszej cyfrowej działalności produkcyjnej, co, jak jesteśmy przekonani, doprowadzi do rewolucji w globalnej produkcji masowej”.

Sam O’Leary, dyrektor generalny SLM, dodał: „Dzięki głębokiemu doświadczeniu w opracowywaniu najnowocześniejszych technologii optoelektronicznych i precyzyjnego sprzętu Nikon jest idealnym partnerem dla SLM. Wraz z firmą Nikon będziemy jeszcze bardziej umacniać naszą wiodącą pozycję w produkcji systemów do druku 3D z metali poprzez konsekwentne podnoszenie poprzeczki w tym zorientowanym na innowacje środowisku. Udowodniliśmy znaczenie naszej technologii w każdej większej branży, a dzięki firmie Nikon jesteśmy przekonani, że jeszcze bardziej poszerzymy bazę naszych klientów”.

Nikon po raz pierwszy ogłosił zamiar przejęcia SLM Solutions we wrześniu 2022 r. Podczas targów Formnext 2022 obie firmy zorganizowały wspólną konferencję prasową, aby zapoznać uczestników z planami połączenia. Pod koniec listopada zeszłego roku, Nikon zabezpieczył 92,38% akcji SLM przed końcem dodatkowego okresu akceptacji, który zapewnił akcjonariuszom. Da to Nikon możliwość wycofania SLM z giełdy.

W zawiadomieniu o wdrożeniu ugody opublikowanym przez firmę Nikon 20 stycznia 2023 r. stwierdzono:

„Po rozstrzygnięciu Oferty Przejęcia i Oferty Obligacji firma Nikon może rozważyć, czy zainicjować, spowodować lub doprowadzić do wycofania notowanych akcji SLM, w zakresie komercyjnie uzasadnionym i dopuszczalnym w warunkach rynkowych. Zarząd SLM zawarł umowę inwestycyjną, zgodnie z którą SLM ma obowiązek wycofać się z obrotu na żądanie firmy Nikon. Obecnie analizowany jest wpływ Oferty Przejęcia i Oferty Obligacji na prognozy wyników za rok obrotowy kończący się w marcu 2023 roku. Firma Nikon niezwłocznie ujawni wszelkie niezbędne zmiany w prognozach wyników lub wszelkie kwestie, które należy ujawnić”.

Źródło: www.nikon.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like