W trakcie kończącego się właśnie weekendu dokonaliśmy małej rewolucji w jednym z najpopularniejszych działów w serwisie – PODSTAWY DRUKU 3D. Do tej pory trafiały tam artykuły, które uznawaliśmy za przydatne z punktu widzenia początkującego użytkownika, jednakże z biegiem czasu tych informacji nagromadziło się tyle i były one na tyle zróżnicowane, że uświadomiliśmy sobie, że ktoś kto nie miał nigdy styczności z drukiem 3D, w dalszym ciągu będzie czuł się tam nieco zagubiony. Dlatego stworzyliśmy nowe działy, posegregowaliśmy dotychczasowe artykuły – a przede wszystkim, opublikowaliśmy 15 nowych tekstów, wprowadzających absolutnych debiutantów w świat niskobudżetowego druku 3D.

Nowe artykuły zostały pomyślane jako 15 kroków, które początkujący użytkownik drukarki 3D powinien wykonać, aby móc się poczuć w miarę komfortowo ze swoim urządzeniem. Artykuły są skierowane do osób, które zakupiły lub planują zakupić urządzenie o charakterze konsumenckim – pasjonaci samoróbek i zestawów do samodzielnego montażu raczej nie znajdą tu nic dla siebie. Jeżeli ktoś poszukuje informacji o RepRapach, z pewnością znajdzie je na forach poświęconych tej tematyce. Jeżeli ktoś zakupił lub planuje zakupić drukarkę 3D od razu gotową do pracy, informacje jakie tu znajdzie na pewno okażą się dla niego przydatne.

Co jeszcze zmieniliśmy? Artykuł „Jaką wybrać drukarkę 3D” otrzymał dedykowane miejsce w menu. Jest to jeden z najczęściej czytanych artykułów w serwisie, więc ułatwiliśmy do niego dostęp. Jako że został opublikowany w grudniu 2015 roku, jest już nieco przestarzały, dlatego planujemy jego odświeżenie w ciągu nadchodzącego tygodnia. Kilka rekomendowanych drukarek 3D na pewno zniknie, dojdzie kilka nowych, starsze modele zostaną wymienione na nowe.

Artykuły do tej pory tworzące PIERWSZE KROKI zostały podzielone na dwie sekcje: „Podstawy wiedzy o druku 3D” i „Podstawy biznesu w druku 3D„. Dzięki temu użytkownicy łatwiej odnajdą najbardziej interesujące ich informacje.

Powyższe zmiany to dopiero zalążek kolejnych dużych zmian na stronie. Lada moment poinformujemy o rozpoczęciu nowych, ciekawych projektów edukacyjnych, jakie realizujemy z bardzo poważnymi partnerami. Co ważne, będą one wykraczały poza niskobudżetowe technologie druku 3D.

Centrum Druku 3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News