Zgodnie ze wczorajszą zapowiedzią, w przyszłym tygodniu oczy całej rodzimej branży druku 3D skierują się na Kielce, gdzie odbędzie się XI edycja targów Dni Druku 3D. CadXpert – oficjalny dystrybutor marki Stratasys zaprezentuje dwa urządzenia: produkcyjną maszynę Stratasys Fortus 450mc oraz po raz pierwszy w Polsce – drukarkę 3D MakerBot Method.

Drukarka 3D Stratasys Fortus 450 mc to jedna z najbardziej zaawansowanych maszyn w ofercie producenta. Urządzenie wykorzystuje technologię FDM w wersji uprzemysłowionej za sprawą patentów technologicznych Stratasys. Maszyna oferuje powtarzalność druku 3D i dokładność wymiarową, dzięki szczelnie zamykanej komorze roboczej, próżniowej stabilizacji stołu roboczego oraz ulepszonemu systemowi cyrkulacji powietrza.

Fortus 450 mc obsługuje aż 13 zaawansowanych termoplastów: od materiałów do funkcjonalnego prototypowania (ASA, ABS, PC), poprzez wytrzymałe materiały produkcyjne (Nylon, Nylon 12 CF – wzmocniony włóknem węglowym) aż do materiałów specjalistycznych znajdujących zastosowania w lotnictwie i motoryzacji (Ultem 9085, Antero 800 NA PEKK). Maszyna w pełnej wersji materiałowej i w najwyższym standardzie będzie prezentowana na stoisku B34.

Pod koniec zeszłego roku firma MakerBot ogłosiła premierę nowej drukarki 3D o ambicjach przemysłowych. Maszyna o nazwie Method została wyposażona w rozwiązania technologiczne opracowane przez firmę Stratasys – lidera w klasie przemysłowych urządzeń addytywnych. Drukarka 3D jest wyposażona w podgrzewaną, zamykaną komorę roboczą z cyrkulacją powietrza, co zapewnia powtarzalność druku i dokładność wymiarową. Szczelne komory na materiał budulcowy i podporowy gwarantują ochronę przed wilgocią dla filamentu. Za wydajność druku odpowiadają dwa ekstrudery z czasem nagrzewania wynoszącym poniżej 60 sekund. Wprowadzenie do rodziny MakerBot rozpuszczalnego materiału podporowego powoduje, że można tworzyć skomplikowane geometrie i oszczędzać czas potrzebny na obróbkę wydrukowanych detali.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like