Technologia SLS (Selective Laser Sintering) to jedna z przemysłowych technologii druku 3D, która pozwala na niskoseryjną produkcję prototypów oraz części użytkowych i zamiennych. Metoda, poprzez selektywne spiekanie proszków poliamidowych światłem lasera, pozwala na tworzenie elementów funkcjonalnych o podwyższonych właściwościach wytrzymałościowych.

Przemysłowa technologia SLS pozwala na produkcję elementów z materiałów na bazie poliamidu. Restrykcyjne warunki technologiczne procesu druku 3D pozwalają na produkcję elementów o dużej wytrzymałości mechanicznej i dokładności wymiarowej.

Usługa druku 3D w technologii SLS to kompleksowe rozwiązanie będące alternatywą dla klasycznych metod produkcji. Jest to optymalne rozwiązanie w sytuacjach, gdy:

 • konieczne jest wykonywanie krótkich serii produkcyjnych,
 • elementy nie są możliwe do wykonania w innych technologiach np. frezowanie czy formowanie wtryskowe,
 • priorytetem jest wysoka jakość i precyzja wykonania – w przypadku technologii druku SLS 3D dokładność druku 3D wynosi 0,1 mm,
 • chcemy wykonać wydruk wielkoformatowy – w ramach świadczonych przez nas usług dysponujemy urządzeniem o wymiarach roboczych komory 340 x 340 x 600 mm,
 • wymagana jest szybka produkcja elementu bez dużego nakładu początkowego.

W proponowanej usłudze druku 3D w technologii SLS możliwy jest druk 3D z następujących materiałów:

PA12 (EOS PA220)

PA12 (EOS PA220) – najpopularniejszy materiał do druku 3D w technologii SLS, pozwalający na realizację szeregu aplikacji dzięki podwyższonym właściwościom wytrzymałościowym oraz pracy pod cyklicznym obciążeniem. Jest to najbardziej uniwersalny materiał do druku 3D w technologii SLS – można z niego wykonać prototypy, przedmioty użytkowe oraz części funkcjonalne. Elementy są odporne na chemikalia i umożliwiają pracę w podwyższonych temperaturach do 70°C.

Materiał jest biokompatyliny (zgodny z ISO 10993-1), a także posiada certyfikat kontaktu z żywnością, zgodny z Dyrektywą Europejską 2002/72 / WE.

⟶ Pobierz kartę techniczną materiału

EOS PA3200 GF

EOS PA3200 GF – materiał na bazie poliamidu, wzbogacony szklanymi kulkami, dzięki czemu materiał jest sztywniejszy i trwalszy. Odporność na ścieranie i możliwość pracy w podwyższonych temperaturach sprawia, że materiał ten idealnie nadaje się do produkcji sztywnych części i elementów pracujących cyklicznie lub w środowisku o wysokiej temperaturze. Dodatkowo elementy umożliwiają łatwą obróbkę (wiercenie, szlifowanie, wiercenie).

⟶ Pobierz kartę techniczną materiału

EOS PA2241 FR

EOS PA2241 FR – specjalistyczny materiał na bazie poliadmidu, ognioodporny o podwyższonej niepalności. Dedykowany dla przemysłu lotniczego oraz przy realizacji specjalistycznych aplikacji elektronicznych i mikroelektronicznych.

⟶ Pobierz kartę techniczną materiału

EOS Alumide

EOS Alumide – materiał na bazie poliamidu z domieszką aluminium. Materiał poza zwiększoną sztywnością charakteryzuje się charakterystycznym szarym kolorem. Gotowe detale mogą być dalej przetwarzane, np. szlifowane i polerowane. Elementy drukowane 3D wykonane z Alumide mogą pracować w warunkach podwyższonej temperatury, wykazują dobrą przewodność cieplną.

⟶ Pobierz kartę techniczną materiału

Elementy wykonane w technologii SLS charakteryzują się charakterystyczną, lekko porowatą strukturą – po wydrukowaniu 3D elementy są piaskowane. W ramach usługi druku 3D oferujemy następujące usługi postprodukcji:

 • polerowanie
 • barwienie
 • lakierowanie.

W zależności od rodzaju przedmiotu czas i koszt realizacji mogą się różnić.

Zaletą korzystania z usługi druku 3D w technologii SLS jest możliwość wykonania elementów niedostępnych przy innych technologiach wytwarzania – umożliwia ona szybką realizację elementów funkcjonalnych o skomplikowanej geometrii.

SPRAWDŹ I PORÓWNAJ CHARAKTERYSTYKI WSZYSTKICH MATERIAŁÓW, Z KTÓRYCH PRODUKUJEMY CZĘŚCI [EN]

ZADZWOŃ: (+48) 536 954 666

WYŚLIJ E-MAIL: [email protected]

lub skorzystaj z formularza:

  Imię i nazwisko*

  Nazwa firmy lub instytucji*

  Adres email*

  Nr telefonu kontaktowego*

  Zaznacz, którą z usług mamy wycenić?

  Wydruk 3D z plastikuWydruk 3D z żywicyWydruk 3D z metaluProjektowanie 3DSkanowanie 3DVacuum casting (formowanie próżniowe)

  Treść wiadomości

  Załącz plik. Przyjmujemy tylko formaty: .STL .3MF .OBJ .STP. W przypadku innych rozszerzeń prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Maksymalny rozmiar pliku: 25 MB.


  Comments are closed.