AM Research, lider w branży danych rynkowych o druku 3D, donosi o wzroście wartości branży w skali globu o 13,5% do wartości $14,7 mld. Jest to już trzeci z rzędu rok wzrostów. Jak w innych branżach, 2020 rok okazał się być mniej łaskawy, choć biorąc pod uwagę sytuację kryzysową w wielu gałęziach gospodarki, to spadek z $10 mld do $9,4 mld był raczej delikatny.

Wracając do 2023 roku, to trzeba przyznać, że biorąc pod uwagę ostatnie zawirowania na rynku wśród wielu rozpoznawalnych firm, jak Desktop Metal, oczekiwania były raczej negatywne.

Z raportu od AM Research można wywnioskować, że rola metalu w branży jest coraz większa, co pokrywa się z naszymi doświadczeniami oraz ogólnym wrażeniem. Technologie metalowe, czyli łącznie usługi, materiały oraz maszyny, urosły ok 15%, zaś technologie polimerowe o 10%. Taka różnica w dynamice jest już całkiem istotna.

Patrząc już osobno na usługi uwzględniające wszystkie technologie, to jest niemal połowa wartości całego rynku, bo wynosi $6,7 mld i jego wzrost był tożsamy ze wzrostem całej branży.

Analitycy przewidują dalsze wzrosty branży, szczególnie ze względu na liczne formy wsparcia finansowego dla nowoczesnych technologii produkcyjnych, coraz większej dojrzałości technologii oraz sporego zainteresowania sektora zbrojeniowego technologiami addytywnymi.

Wygląda zatem na to, że już za kilka lat branża druku 3D eksploduje by w 2032 osiągnąć wartość $58 mld. I tak już od kilku lat, a narazie pozostaje świętować, że globalna wartość tego sektora, to już dwukrotność rynku świeżych owoców i warzyw w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: www.3dprint.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Artykuły