Raise3D ogłosiło otwarcie technologii Hyper FFF dla drukarek 3D z serii Pro2. Seria Pro2 była przez lata flagowym produktem firmy i ma jeden z najwyższych na świecie wyników instalacji w segmencie profesjonalnym. W listopadzie 2022 r. Raise3D wprowadziła technologię Hyper FFF – aplikację opracowaną na podstawie projektu open source Klipper, która oferuje zwiększoną wydajność druku 3D w technologii FFF, bez uszczerbku dla jakości drukowanych części. Raise3D wprowadziło ten upgrade dla serii Pro3, z której również korzystają już tysiące klientów na całym świecie. Teraz ta sama funkcjonalność jest dostępna dla użytkowników Raise3D Pro2.

Raise3D udostępniło pierwszy poziom (L1) Hyper FFF dla serii Pro2 za darmo – wymagana jest jedynie aktualizacja oprogramowania drukarki 3D. Aby to osiągnąć, należy zarejestrować się na stronie producenta i wziąć udział w otwartym teście. Okres testowy jest otwarty dla wszystkich użytkowników chcących podzielić się swoją opinią z Raise3D na temat rozwiązania. W czasie otwartych testów Raise3D chce zidentyfikować i poprawić wszelkie drobne błędy, które mogły nie pojawić się podczas poprzednich etapów, tak aby można było wydać ostateczną wersję firmware. Uczestnicy Open-Test mogą napotkać pewne błędy, ale nie mają one negatywnego wpływu na samą drukarkę 3D.

Materiały i szybkość druku 3D

Aktualizacja będzie obsługiwać siedem filamentów, w tym Hyper Speed ABS, Hyper Speed PLA, Premium ABS, Premium PLA, Premium PETG, Premium ASA i Premium PC. Każdy filament będzie dostarczany z dwoma profilami do druku 3D (wysoka jakość i standard), a aktualizacja będzie obsługiwać dysze o średnicy 0,4 mm. Aktualizacja ideaMaker 4.4.1 Alpha obejmuje dodanie drukarek serii Pro2 wraz z siedmioma nowymi dostosowanymi filamentami i profilami dla trybu Hyper Speed serii Pro2.

Więcej filamentów Hyper Speed, takich jak PETG, PC, ASA, ESD-safe, zostanie wprowadzonych jeszcze w tym roku. Pierwszy filament z linii Hyper Core również zostanie wprowadzony na rynek w 2023 roku – PPA CF, kompozytowy filament wzmocniony włóknem węglowym o doskonałej odporności na ciepło, wytrzymałości i sztywności.

Korzystając z materiałów Raise3D w trybie Hyper Speed, drukarki 3D z serii Pro2 mogą osiągnąć prędkość druku poziomu 1, co oznacza prędkość do 150 mm/s i maksymalne przyspieszenie 5000 mm/s2. Dla porównania, drukarki 3D z serii Pro3 osiągają prędkość drukowania na poziomie 2 dzięki dodatkowej aktualizacji sprzętu.

Jak uzyskać dostęp do testu otwartego?

Użytkownicy chcący wziąć udział w teście otwartym, zostaną poproszeni o podanie adresu e-mail, wypełnienie kwestionariusza i aktywację aktualizacji poprzez wprowadzenie odpowiedniego numeru seryjnego swoich drukarek 3D z serii Pro2. Po zakończeniu aktywacji otrzymają wiadomość e-mail z instrukcjami instalacji aktualizacji firmware.

Wraz z wprowadzeniem Hyper FFF dla serii Pro2, Raise3D udostępni funkcjonalność dla drukarek z serii Pro3 i Pro2. W drugim kwartale 2023 roku Raise3D planuje również rozpocząć test otwarty dla L1 Hyper FFF dla drukarek E2 i E2CF, który później również zostanie udostępniony bezpłatnie.

Źródło: materiały prasowe Raise3D

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News