Brytyjska firma Photocentric wywołała w zeszłym roku spore zamieszanie na rynku prezentując Liquid Crystal – drukujące z żywic światłoutwardzalnych urządzenie, które można kupić już za 799 $. Chociaż pojawiły się głosy kwestionujące jakość tych wydruków, szybki research sprawił, że zaczęto patrzeć na tę drukarkę 3D inaczej. Photocentric to duża firma zajmująca się fotopolimerami i drukiem flexograficznym, a druk 3D to po prostu kolejny obszar, w który postanowiła wkroczyć ze swoimi rozwiązaniami. Od teraz jest już dostępna w Polsce, a jej wyłącznym dystrybutorem została firma Raptrax.

Liquid Crystal drukuje w technologii o nazwie DPP (Daylight Polymer Printing) polegającej na naświetlaniu specjalnych żywic polimerowych światłem emitowanym przez wysokorozdzielcze ekrany LCD. Podobnie jak w przypadku technologii SLA i DLP najmniejsza wysokość drukowanej warstwy wynosi 25μ. Obszar roboczy drukarki 3D jest dość duży, jak na tego typu technologię i wynosi 20 x 10 x 20 cm.

Raptrax to nowa firma na rynku, która specjalizuje się przede wszystkim w sprzedaży drukarek 3D i filamentów. Aktualnie w jej ofercie są Liquid Crystal i 3DGence One. Liquid Crystal na polskim rynku kosztuje 4599 PLN brutto. Można ją kupić m.in. w Blackfrog.pl. Zachęcamy też do lektury wywiadu, jaki Karol Krawczyński przeprowadził niedawno z Sally Tipping – dyrektorem sprzedaży w Photocentric.

Liquid Crystal 01

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like