Tegoroczne targi formnext to bez dwóch zdań jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku w branży druku 3D. Impreza która odbyła się w dniach 14-17 listopada we Frankfurcie nad Menem, przyciągnęła rekordową liczbę wystawców i odwiedzających. Hale wystawiennicze Frankfurt Messe odwiedziło 21.492 osób, co stanowi wzrost o 60% w stosunku do zeszłorocznej edycji.

Podczas czterech dni targowych swoje rozwiązania zaprezentowało 470 wystawców z 33 krajów, wśród których znalazły się zarówno wielkie, międzynarodowe korporacje w rodzaju HP, DMG Mori, SIEMENS, czy Autodesk, jak również innowacyjne start-upy, w rodzaju Desktop Metal, dla których był to debiut przed europejską publicznością.

Chociaż formnext to bardzo młoda impreza targowa – tegoroczna edycja była dopiero trzecią w historii, bardzo szybko zdobyła uznanie jako czołowe targi branży addytywnej na świecie. 46% osób, które odwiedziło targi pochodziło spoza Niemiec.

Oprócz stoisk samych wystawców, dużym zainteresowaniem cieszyły się konferencje, podczas których uczestniczyło ponad 1000 osób.

Kolejna edycja targów odbędzie się w dniach 13-16 listopad 2018 r.

Źródło: www.tctmagazine.com

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News