Canon zdobył trzy medale „Prize for Innovationspodczas trwających właśnie Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2017. W kategorii „Nowe trendy w poligrafii i reklamie” złoty medal przyznano drukarce 3D – ProJet 2500 oraz najnowszemu ploterowi wielkoformatowemu imagePROGRAF PRO-4000/4000S. Srebrny medal w kategorii „Wszechstronność i ekonomiczność” otrzymała drukarka 3D ProJet 660 Pro.

Nagrody RemaDays Prize for Innovations przyznawane są produktom i rozwiązaniom, które wyróżniają się wyjątkową funkcjonalnością i pozwalają firmom z branży poligraficznej i reklamowej rozszerzać potencjał biznesowy. Urządzenia Canon były już wielokrotnie nagradzane podczas RemaDays – największych i najbardziej prestiżowych targach dla branży poligraficznej i reklamowej. W 2016 r. złoty medal otrzymała najnowsza generacja ploterów wielkoformatowych UV Océ Arizona 1200, srebrny medal przyznano profesjonalnej drukarce fotograficznej A2 imagePROGRAF PRO-1000, a brąz – ploterowi Océ ColorWave 700.

imagePROGRAF PRO-4000 to zaprezentowany w marcu 2016 r. ploter do zastosowań graficznych dla branży kreatywnej. Dostępny w dwóch konfiguracjach – 24- i 44-calowej – jest dedykowany dla studiów graficznych, agencji reklamowych i profesjonalnych pracowni fotograficznych. Maszyna posiada nową głowicę o szerokości 1,28 cala i zestaw 12 atramentów LUCIA PRO, które zapewniają szeroki zakres kolorów, lepsze odwzorowanie szczegółów w ciemniejszych obszarach, wyjątkowo intensywną czerń, a także niską ziarnistość i bardzo dobrą charakterystykę odbicia światła.

Drukarka 3D ProJet CJP 660 Pro to maszyna drukująca w technologii ColorJet Printing. Dzięki zastosowaniu pięciu odrębnych głowic, drukarka 3D może mieszać barwy z palety CMYK, aby tworzyć w pełni kolorowe modele 3D bezpośrednio z pliku CAD. Z kolei ProJet 2500 – wykorzystuje technologię druku z fotopolimerów akrylowych utwardzanych światłem UV. To rozwiązanie wykorzystywane do produkcji nowych elementów, lub poprawie ergonomii i użyteczności już istniejących.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like