CadXpert – czołowy dystrybutor drukarek 3D i skanerów 3D, uruchamia nowy cykl bezpłatnych szkoleń online i stacjonarnych, mających przybliżyć technologie przyrostowe, urządzenia i materiały do druku 3D, a także obszary ich zastosowania. Udział we wszystkich wydarzeniach z cyklu Akademia Druku 3D jest darmowy po uprzedniej rejestracji.

Akademia Druku 3D to projekt, który ma na celu przybliżyć zagadnienia związane z technologiami przyrostowymi. Dla specjalistów i przedsiębiorców, którzy planują zainwestować w drukarkę 3D to świetna okazja, by rozeznać się z dostępnymi na rynku metodami addytywnego wytwarzania. Podczas webinarów zostaną zaprezentowane również materiały do druku 3D oraz polecane zastosowania.

Bezpłatne szkolenia online

Na pierwszym szkoleniu online, które odbędzie się 21 lutego br. zostanie przedstawione szerokie spektrum technologii addytywnych do zastosowań przemysłowych. Podczas webinaru zostaną zaprezentowane takie metody jak FDM, SLA, SLS czy PolyJet. W programie szkolenia pojawią się wskazówki, jak dobrać odpowiednią metodę przyrostową i materiał do konkretnego zastosowania. Kolejne webinaria będą rozwijać temat poszczególnych technologii druku 3D.

Harmonogram szkoleń z cyklu Akademia Druku 3D:

  • 21.02.2019 – Praktyczne wykorzystanie druku 3D. Przegląd technologii i zastosowań
  • 7.03.2019 – Na czym polega przemysłowa technologia FDM? Systemy druku 3D, materiały i zastosowania
  • 21.03.2019 – Jak działa drukarka 3D w technologii SLA? Przegląd materiałów i zastosowań druku 3D
  • 4.04.2019 – Technologia PolyJet. Jak wykorzystać najbardziej precyzyjną metodę druku 3D?

Formularz rejestracyjny dostępny jest pod tym adresem.

Praktyczne warsztaty z obsługi drukarek 3D

W planach są także praktyczne warsztaty z obsługi systemów do druku 3D w poszczególnych technologiach. Na stacjonarnych warsztatach każdy uczestnik będzie mógł nauczyć się obsługi profesjonalnych drukarek 3D, a także samodzielnie przygotować model w oprogramowaniu.

Warsztaty stacjonarne będą odbywać się w siedzibie firmy CadXpert w Krakowie, przy ul. Ciepłowniczej 23. Liczba wolnych miejsc na szkoleniu jest ograniczona.

Źródło: www.cadxpert.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like