We wtorek 3 grudnia w Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością ruszył projekt “Ortotyka 3D”, który jest pilotażowym przedsięwzięciem firm Omni3D i Meyra Group. Jego celem jest rekrutacja osób z niepełnosprawnością zainteresowanych skorzystaniem z możliwości przemysłowego druku 3D i skorzystaniem z testowych wersji wydruków 3D stabilizujących lub zastępujących narząd ruchu.

W ramach projektu realizowane będą prototypowe wydruki 3D tworzone w współpracy specjalistów z Omni 3D  i konsultantów firmy Meyra Group, będącej liderem na rynku sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Z kolei działania z zakresu promocji zostały powierzone Fundacji On/Off, która do końca stycznia 2020 roku realizuje kampanię „Włącz się” zachęcającą pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością na otwartym rynku pracy.

Jak podkreśla Paweł Robak, CEO Omni3D, to ważne aby pokazać partnerom i klientom, że Omni3D jest świadomą firmą, która oprócz komercyjnej działalności, potrafi dzielić się wiedzą i know-who.

Wstępnym wyrażeniem udziału w projekcie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Następnie, z przeprowadzony zostanie szereg wywiadów połączonych z konsultacjami, na podstawie których wytypowane zostaną trzy osoby, które wezmą udział w projekcie. Dla nich bezpłatnie zostaną zaprojektowane i wydrukowane:

  • gorsety 3D,
  • ortezy 3D,
  • sprzęt rehabilitacyjny.

Paweł Robak dodaje, że realizowany projekt to szansa na pomoc osobom z niepełnosprawnością. Pilotażowy projekt „Ortotyka 3D” skierowany jest do osób borykających się z problemami układu ruchu, a jego celem jest zmniejszanie barier i uciążliwości, z którymi spotykają się na co dzień.

Projekt realizowany będzie do końca lutego 2020 roku. Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej omni3d.pl/ortotyka-3d/.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like