SelfCAD – firma odpowiedzialna za stworzenie aplikacji o tej samej nazwie, umożliwiającej z poziomu przeglądarki internetowej projektowanie modeli 3D i optymalizowanie ich pod kątem druku 3D, nawiązała współpracę z MyMiniFactory – jedną z największych bibliotek modeli przestrzennych. Dzięki temu użytkownicy obydwu narzędzi z jednej strony otrzymują szybki dostęp do repozytorium ponad 30.000 gotowych do wydrukowania modeli 3D z poziomu SelfCAD, a z drugiej eksportować swoje projekty bezpośrednio do MyMiniFactory.

SelfCAD jest aplikacją służącą do modelowania obiektów 3D zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Program działa online i oferuje narzędzia do projektowania skomplikowanych modeli, jak również funkcje w rodzaju „Magic Fix„, które optymalizują projekt pod kątem możliwości jego wydrukowania na drukarkach 3D. Jest wyposażony także w własny slicer. W przeciwieństwie do innych programów tego typu, SelfCAD daje dużą użytkownikom dużą kontrolę nad poszczególnymi etapami pracy. Działa w chmurze, dzięki czemu nie trzeba przechowywać modeli na dyskach komputerów i jest do nich dostęp z dowolnego urządzenia.

SelfCAD oferuje 30-dniowy okres próbny i bezpłatną licencję na użytkowanie dla studentów. Nominalna subskrypcja zaczyna się od 9,99 $ miesięcznie.

Źródło: www.blog.selfcad.com

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News