Shapeways – czołowa firma świadcząca usługi druku 3D, ogłosiła decyzję o przeniesieniu swojego notowania kursu akcji z Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych (NYSE) na giełdę The Nasdaq Global Market. Przejście ma nastąpić już 1 sierpnia 2023 r., gdzie firma będzie nadal występowała pod symbolami „SHPW” i „SHPWW”. Shapeways było obecne na NYSE od kwietnia 2021 r., gdy połączyło się z Galileo Acquisition Corp.

Nasdaq i Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange, NYSE) to dwa najważniejsze rynki akcji w Stanach Zjednoczonych. Oba te rynki mają swoje unikalne cechy, które mogą wpływać na decyzję firmy, gdzie chce być notowana.

Nasdaq Global Market to część Nasdaq Stock Market i jest giełdą gdzie notowane są duże, globalne firmy, szczególnie związane z technologiami. Jest to giełda typu „dealer’s market”, co oznacza, że transakcje są przeprowadzane między inwestorami i dealerami, a nie bezpośrednio między inwestorami. Nasdaq był pierwszą giełdą elektroniczną i nadal jest liderem w zakresie innowacji technologicznych.

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (NYSE) jest najstarszą giełdą papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych i jedną z najważniejszych giełd na świecie. Jest to „auction market”, gdzie transakcje są przeprowadzane bezpośrednio między inwestorami na podstawie aukcji (kto da więcej, ten kupuje). NYSE jest zdominowana przez tradycyjne, duże firmy wywodzące się z wielu różnych branż.

Dwuletni pobyt Shapeways na NYSE trudno nazwać udanym. Od momentu debiutu kurs jej akcji sukcesywnie spadał do tego stopnia, że w sierpniu ubiegłego roku firma została powiadomiona, że jej ówczesna sytuacja nie jest zgodna ze standardami notowań giełdy. Wymogi NYSE nakazują, aby akcje każdej notowanej spółki utrzymywały minimalną średnią cenę zamknięcia wynoszącą 1,00 dolara za akcję w ciągu kolejnych 30 dni. Akcje Shapeways nie były notowane powyżej 1,00 dolara od 14 lipca 2022 r. i groziło jej całkowite wycofanie z giełdy.

Źródło: www.shapeways.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like