9 maja 2018 roku w Zamku Cieszyn odbyła się XIII gala rozdania nagród w prestiżowym konkursie „Śląska Rzecz” – jedyny w Polsce regionalny konkurs doceniający wysoką jakość wzorniczą oraz funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania projektowe. Wśród nagrodzonych znalazł się SondaSys – pochodzący z Ogrodzieńca producent pierwszej polskiej, przemysłowej drukarki 3D typu SLS. SondaSys 01 otrzymał nagrodę w kategorii produkt od Funduszu Górnośląskiego.

Drukarka 3D została opracowana w latach 2014 – 2017 przez zespół wywodzący się z firm Solveere i SLVR oraz przy wsparciu naukowców Politechniki Rzeszowskiej. Jej światowa premiera miała miejsce w zeszłym roku na targach formnext we Frankfurcie nad Menem. W tym roku, SondaSys zdobyło nagrodę główną w kategorii Najlepsza Nowa Polska Drukarka 3D 2017 Roku w plebiscycie branżowym CD3D, a sam producent zdobył tytuł Najlepszej Nowej Polskiej Firmy 2017 Roku.

Konkurs Śląska Rzecz odbył się już po raz trzynasty. Organizuje go Zamek Cieszyn. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: produkt, grafika użytkowa, usługa. Projekty zgłoszone do konkursu muszą być wdrożone w życie w 2017 roku w woj. śląskim i/lub opolskim. Jury ocenia funkcjonalność i ergonomię, innowacyjność rozwiązań, jakość wykonania i użytych materiałów, dostrzeżenie potrzeb użytkowników, proces projektowy, estetykę.

Konkursowe jury to m.in. prof. Czesława Frejlich – Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, prof. Marek Liskiewicz – Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Ewa Gołębiowska – Dyrektor Zamku Cieszyn, czy Pavel Choma – projektant, Akademia Sztuk Pięknych i Designu w Bratysławie.

Źródło: www.zamekcieszyn.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like